Nikt nie spodziewał się takiej tragedii. Według najnowszych informacji  59 osób straciło życie w powodzi błotnej w Kolumbii. Liczba ta może wzrastać.

Antioquia, Kolumbia - Co najmniej 40 osób zabiła rzeka błota 1

Katastrofa miała miejsce w poniedziałek w prowincji Antioquia w północno-zachodniej Kolumbii. Intensywne opady doprowadziły do wystąpienia z brzegów rzeki Liboriana, a to wprawiło w ruch ogromne pokłady ziemi. Niszczycielski żywioł z samego rana zmiótł większą część wioski Santa Margarita leżącej na południowy zachód od miasta Medellin.

Ofiary śmiertelne

Jak podaje agencja Reutera, co najmniej 40 osób nie żyje i wciąż trwają poszukiwania zaginionych. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 33 odnalezionych ciałach.

– Spodziewamy się, że ta liczba wzrośnie – powiedziała Ines Cardona, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Antiquii, dodając, że 20 osób zostało rannych.

Jak można przeczytać w lokalnych mediach, „wszystko jest na dobrej drodze do oceny i naprawy szkód”. Jednak ulice wciąż są pokryte błotem i gruzem.

– To takie trudne, ponieważ nigdy nie wyobrażałem sobie, że coś takiego może się wydarzyć – powiedziała jedna z mieszkanek Salgar Nieves Herrera. – Tak wielu sąsiadów nie żyje. Dzięki Bogu, że ja, moje córki i wnuczka jesteśmy cali – dodała.

Akcja ratunkowa

– To ogromna tragedia – powiedziała Zulma Osorio, przedstawicielka lokalnych władz. – Poszukiwania zaginionych trwają. Urzędnicy starają się stworzyć listę poszkodowanych rodzin – dodała.

Prowadzona jest akcja ratunkowa z udziałem strażaków i zespołów reagowania kryzysowego ze wszystkich okolicznych terenów.

Antioquia, Kolumbia - Co najmniej 40 osób zabiła rzeka błota 4 Antioquia, Kolumbia - Co najmniej 40 osób zabiła rzeka błota 3 Antioquia, Kolumbia - Co najmniej 40 osób zabiła rzeka błota 2

Polecane:

Tajlandia - 15 godzin deszczu i powodzie [Video]
USA - 12 tornad nad Teksasem, ciężarówki latały 30 metrów nad ziemią [Video]
USA - Nowa zabawka zrobiona dla wojska przez DARPA [Video]
RPA - Z farmy uciekło 15 tys. krokodyli odpływając z nurtem rzeki podczas ulewnych deszczy, połowę u...
ESO uruchomiło instrument o nazwie SPHERE, który pozwoli obserwować planety pozasłoneczne
Bułgaria - Potężna eksplozja w zakładzie produkującym materiały wybuchowe i zajmującym się utylizacj...
Depresje i choroby serca łączy nieprawidłowe działanie białka BDNF wydzielanego przez neurony
Chiny - W katastrofie statku na rzece Jangcy zginęło 396 osób, 50 osób zaginionych, a tylko 14 urato...
Naukowcy z Kalifornii wyjaśnili zagadkę, dlaczego słoneczniki, które w ciągu dnia podążają za słońce...