Bill Gates zmienił nasz sposób myślenia o komputerach domowych w latach ’90. Choć jego kariera w branży już się zakończyła, to dzięki zgromadzonemu majątkowi jest w stanie aktywnie wspierać wiele organizacji charytatywnych i badań nad nowymi technologiami. Dzięki jego dotacjom naukowcy z MIT są w stanie pracować nad projektem na miarę pigułki antykoncepcyjnej.

MicroCHIPS

fot.MicroCHIPS

Mikroczip o wymiarach 20 x 20 x 7 mm posiada w swoim rezerwuarze wykonanym z tytanu i platyny substancję aktywną – w tym przypadku lewonorgestrel wykorzystywany w środkach antykoncepcji hormonalnej -, która zostaje codziennie uwalniana w ściśle określonej dawce do organizmu kobiety. Urządzenie wszczepione pod skórę na drodze prostego zabiegu ze znieczuleniem miejscowym będzie mogło działać nieprzerwanie przez okres aż 16 lat, czyli połowę okresu zdolności reprodukcyjnej kobiety. Mikroczip będzie działał w trybie automatycznym, jednak będzie można wyłączyć go na życzenie w sposób zdalny – przy użyciu pilota. W ten sposób para będzie mogła starać się o dziecko w dowolnie wybranym momencie, a następnie – bez konieczności skomplikowanej operacji czy nawet kontaktu z lekarzem, ponownie aktywować urządzenie.

 

Pierwsze próby z wykorzystaniem urządzenia odbyły się już dwa lata temu, gdy naukowcy z MIT wszczepili mikroczip z inną substancją aktywną kobietom chorującym na osteoporozę. Badania potwierdziły skuteczność jego skuteczność. To sam Bill Gates zasugerował wówczas naukowcom, by wykorzystać potencjał mikroczipu jako nowego środka antykoncepcji i sfinansował dalsze prace nad tą technologią. Oprócz wygodnej formy kontroli urodzeń mikroczip sprawdzi się oczywiście w innych przypadkach.  Wystarczy zaimplementować określony rodzaj hormonów czy substancji leczniczych, by w bezbolesny sposób dostarczać je do organizmu chorych pacjentów.

 

Aktualnie naukowcy pracują jeszcze nad sposobem szyfryzacji mikroczipu, tak by nikt nie powołany nie był w stanie zakłócić jego pracy. Realną datą wdrożenia urządzenia na rynek ma być rok 2018.

Źródło: chip.pl

Polecane:

USA - Awarie systemu chłodzenia w dwóch elektrowniach atomowych
Bąble Fermiego - Zachowanie ich można wyjaśnić poprzez obecność Ciemnej Materii
Chiny - Agresywne osy atakują ludzi, zabiły już 41 osób, ponad 1600 trzeba było hospitalizować
Hakerzy wykradli z firmy Adobe hasła i loginy 38 mln kont oraz kody źródłowe programów
USA - "Zażywanie witamin i mikroelementów w tabletkach to strata pieniędzy", raport popart...
UE - Wprowadzenie wiz dla amerykańskich dyplomatów może być karą za utrzymywanie wiz dla obywateli P...
Zaczyna się odbudowywać warstwa ozonu w atmosferze, która chroni nas przed promieniowaniem ultrafiol...
Rosja - Katastrofa rakiety nośnej Proton-M, spadła na Syberii po 498 sekundach, wynosiła meksykański...
USA - Załamanie pogody w Teksasie, średnica gradzin przekraczała 7 cm