W katastrofie małego samolotu, który spadł we wtorek rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne, zginęło pięć osób – poinformowała policja. Przyczyną katastrofy była awaria silnika.

Jak poinformował zastępca komisarza policji stanu Victoria Stephen Leane, samolot typu Beechcraft B200 King Air doznał „katastrofalnej awarii silnika” wkrótce po starcie z niewielkiego lotniska Essendon.

Maszyna spadła na centrum handlowe Direct Factory Outlet, które znajduje się niedaleko końca pasa startowego lotniska . – Na pokładzie znajdowało się pięć osób i wydaje się, że nikt nie przeżył katastrofy – powiedział Leane.

Według rzeczniczki jednej z firm mających sklep w centrum, samolot spadł na jeden z magazynów, przebił jego dach i zapalił się. Palące się szczątki maszyny uszkodziły samochody na pobliskim parkingu.

Katastrofa samolotu

Samolot wystartował do lotu czarterowego na wyspę King Island, położoną w cieśninie Bass oddzielającą Australię od Tasmanii. Maszyna spadła na centrum handlowe na krótko przed godz. 9 rano czasu lokalnego, na godzinę przed otwarciem centrum. Dzięki temu – jak podkreśla policja – nie było ofiar na ziemi.

Generated by IJG JPEG Library

Telewizja Sky News przekazała obrazy, na których widać słup dymu nad centrum handlowym i zniszczony dach magazynu centrum handlowego.

Na miejsce przybyła policja, ambulanse i strażacy, którzy ugasili płonącą maszynę. Zamknięto przebiegające w pobliżu autostrady Tullamarine i Calder.

Lotnisko Essendon, odległe o ok. 13 km od centrum Melbourne, drugiego pod względem wielkości miasta Australii, obsługuje głównie małe samoloty. Katastrofa nie zakłóciła pracy głównego portu lotniczego Melbourne.

Wyspa King Island położona w odległości 245 km na południe od Melbourne, jest popularnym celem wycieczek ze względu na piękne plaże.

Polecane:

Isfahan, Iran - Potężna eksplozja, nikt nie wie jeszcze czy to stacja paliw czy ośrodek atomowy
Meksyk - Wulkan Popocatepetl staje się coraz bardziej aktywny, a ludzi nie stać na ewakuację
Japonia - Radioaktywne ryby w okolicach Fukushimy
Włochy - Sporej wielkości tornado w Mediolanie [Video]
Australia - Na plaży w Tasmanii znaleziono nieznany gatunek meduzy, ma 1.5 metra średnicy
Polska - Kilka ognisk superbakterii odpornej na antybiotyki w Poznaniu i w Warszawie, zarażonych jes...
Gen kodujący transporter serotoniny ma ścisły związek z tym, jak mocno odczuwamy negatywne i pozytyw...
Jerozolima, Izrael - Opracowano nową technologię, dzięki której udało się wyhodować w pełni funkcjon...
Ciche wymieranie żyraf, populacja zmniejszyła się o 40 procent w ciągu ostatnich 30 lat