Astrofizycy Dan Hooper i Tacy Slayter z Narodowego laboratorium Akceleratora Fermiego i Uniwersytetu Princeton opublikowali referat naukowy który sugeruje,że masywny wypływ naładowanych cząstek z centrum galaktyki Drogi Mlecznej może być częściowo spowodowany przez kolizje cząstek Ciemnej Materii które powodują ich anihilacje. Ich badania to część starań innych naukowców z całego świata którzy próbują lepiej wytłumaczyć lub dowieść istnienie Ciemnej materii.

Ciemna materia to typ materii która nie oddziałuję ze światłem widzialnym jak i resztą zakresu promieniowania elektromagnetycznego co czyni ją niewidzialną dla obserwatorów.
Stanowi ona ok 22% materii wobec 4% jaką znamy reszta tego zakresu jest wypełniona przez ciemną energię która stanowi 74% w całym tym rozrachunku.

Nikt dokładnie nie wie czy Ciemna Materia istnieje na prawdę ale wyjaśnia ona grawitacyjne oddziaływanie na widzialną materię. Kolejne starania naukowców sugerują, że masywny wypływ naładowanych cząstek który jest rozciągany poniżej i powyżej środka galaktyki Drogi Mlecznej może być przypisany kolizji pomiędzy cząstkami ciemnej materii, powodując ich anihilację, kreacje cząstek budulcowych widzialnej materii i emitowania naładowanych cząstek które stanowią część tego procesu.

Bąble Fermiego które są ogromnymi obszarami w pobliżu centrum Drogi Mlecznej promieniującymi w zakresie promieniowania gamma. Wyglądają niczym dwa listki znajdujące się nad i pod centrum galaktyki Drogi Mlecznej. Niektóre z tych promieni mogą być spowodowane przez super-masywną czarną dziurę znajdującą się w centrum naszej galaktyki i która w przeszłości była niezwykle aktywna. Niektórzy natomiast podejrzewają iż jest to materiał gwiazd które wybuchły.

Jednak żadne z tych przewidywań nie daje takiej ilości energetycznych cząstek jakie obserwujemy. To dlatego,że naukowcy przewidują iż istnienie niektórych promieni gamma spowodowane jest „spotkaniem” cząstek ciemnej materii które dają początek leptonom T i emitują promienie gamma.

 

 

 

Źródło:http://phys.org
Źródło:http://wikipedia.org

Polecane:

Izrael - Wyjątkowo ulewne deszcze w Tel Avivie, miasto odcięte od świata [Video]
Chile - Silne trzęsienie ziemi, magnituda 6.6, budynki chwiały się 500 km od epicentrum
Rekordy 2013 roku w raporcie Światowej Organizacji Meteorologicznej
RPA - Zawał w opuszczonej kopalni w pobliżu Johannesburga, pod ziemią może być nawet 200 górników
Nigeria - Koniec epidemii wirusa Ebola, od 42 dni nie odnotowano nowych przypadków zarażenia
Afganistan - Ukamienowali kobietę, ponieważ uprawiała seks przedmałżeński [Video 18+]
Hanford, USA - Zawaliła się część tunelu w największym składzie odpadów radioaktywnych, w kompleksie...
USA - Lekarz zaczął strzelać w szpitalu w którym 2 lata temu pracował, zabił jedną osobę, ranił sześ...
Brazylia - Statek zatonął na rzece Xingu, na pokładzie było około 70 osób, uratowano 25 osób