Brytyjska policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo Polaka na ulicach Boltonu, niedaleko Manchesteru. W sobotę wieczorem grupa zamaskowanych napastników zaatakowała 39-latka maczetami. Krótko po napaści mężczyzna zmarł.

Bolton, UK - Brutalnie zabito Polaka, grupa zamaskowanych napastników zaatakowała go maczetami

Do makabrycznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Napastników – uzbrojonych w maczety i noże – było co najmniej trzech. Wszyscy mieli na twarzach kominiarki. W chwili napaści Polakowi towarzyszyła jego partnerka. Para mieszkała w pobliżu miejsca zdarzenia – podają brytyjskie media.

 

“Widziałem, jak odcinają mu palec”

Świadkowie opowiadają, że ich uwagę zwrócił krzyk kobiety wzywającej policję. – Na ulicy nagle pojawiło się trzech lub czterech mężczyzn. Zaczęli gonić innego mężczyznę, a potem go bić. Najpierw udało mu się uciec, ale potem znowu go dopadli. Wszystko wyglądało, jakby okładali go pięściami, ale oni dźgali go maczetami. Widziałem, jak odcinają mu palec – relacjonuje jedna z osób będących na miejscu zdarzenia.

Poszkodowanemu na pomoc ruszyli najpierw przechodnie, a potem wezwani sanitariusze. Spłoszeni napastnicy błyskawicznie uciekli. Mimo wysiłków ratowników, 39-latek zmarł w wyniku obrażeń.

Jak podaje “Manchester Evening News”, Polak został dwukrotnie pchnięty nożem w korpus, miał głębokie rany cięte głowy, ramienia i uda.

Polak mieszkał w Anglii od dziesięciu lat. Ostatnio pracował jako kurier. Interesował się sportem, trenował boks, walczył w klatce. Brytyjskie media podają, że pochodził z Koszalina.

 

“Był bardzo dobrym ojcem”

Dzień po zdarzeniu w miejscu morderstwa pojawiły się kwiaty. W ten sposób przyjaciele uczcili pamięć zamordowanego.

– Rodzinny człowiek. Był bardzo dobrym ojcem dla pięcioletniej córki – powiedział w rozmowie z “The Bolton News” sąsiad Polaka. – Kupował jej wszystko. Był z niej bardzo dumny, zawsze o niej mówił – dodał. Niektóre media podają, że Polak był też dziadkiem.

Inny świadek twierdzi, że na ulicy widział odcięty palec zmarłego mężczyzny.

 

29-latek w areszcie Śledztwo ws. brutalnego zabójstwa Polaka prowadzi policja z Manchesteru. – Przed wszystkim pragnę złożyć szczere kondolencje przyjaciołom i rodzinie ofiary – powiedział Howard Millington w rozmowie z “The Bolton News”. Dodał, że policja wszczęła śledztwo ws. śmierci Polaka, prosi świadków wydarzenia o kontakt. – Wiem, że zdarzenie takie jak to na ulicy mieszkalnej może spowodować wiele obaw, ale chciałbym powiedzieć, że według nas jest to odosobniony przypadek i nie ma większego zagrożenia dla innych mieszkańców – dodał.

Policja zaapelowała o pomoc do osób mogących posiadać informacje na temat sobotniego zdarzenia. Na razie w związku ze sprawą zatrzymano jednego mężczyznę. 29-latek jest podejrzewany o atak i zabójstwo Polaka. Przebywa w miejscowym areszcie.

 

Źródło: “The Bolton News”, “Manchester Evening News”, bbc.co.uk, tvn24.pl

Polecane:

Bułgaria - 25 lat po katastrofie w Czarnobylu, a grzyby zawierają radioaktywny cez-137
Anglia - Tajemnica niebieskich żelowych kuli po gradobiciu rozwiązana, to poliakrylan sodu
Szkocja - Wkrótce możliwy będzie przełom w leczeniu malarii, na którą co roku choruje 220 mln osób, ...
Eksperci przewidują, że nastąpi przyspieszenie globalnego ocieplenia, które wkroczy na "nowy po...
Prawdopodobnie rok 2015 będzie najcieplejszym w historii pomiarów
Anglia - Najgorsze powodzie od 70 lat na północy kraju, ewakuowano setki mieszkańców, wojsko włączył...
Nagoya, Japonia - Ojciec zaczął dźgać 12-letniego syna nożem kuchennym za to, że nie przygotował się...
Kreta, Grecja - Na skalistej plaży w Trachilos odkryto prawdopodobne ślady naszych dalekich przodków...
Spokane, USA - Strzelanina w szkole średniej, zginął uczeń, kilka osób rannych