W brazylijskim mieście Campinas, na północ od Sao Paulo w poniedziałek nad ranem czasu lokalnego, 20 złodziei napadło na fabrykę Samsunga. Miejscowa policja poinformowała, że złodzieje ukradli 40 tysięcy sztuk sprzętu elektronicznego o wartości 27 milionów euro.

Samsung - fabryka w Brazylii

Zuchwali napastnicy byli ubrani w fabryczne kombinezony oraz mieli identyfikatory. Byli również uzbrojeni, ale bez użycia siły opanowali sektor dystrybucji, terroryzując strażników i pracowników. Aby uniknąć wezwania policji, polecili im wyjąć baterie z telefonów komórkowych.

Złodzieje, których było 20, spokojnie załadowali na siedem ciężarówek 40 tysięcy sztuk sprzętu elektronicznego o łącznej wartości 27 milionów euro i po ponad trzech godzinach od rozpoczęcia napadu odjechali. Sprzęt jaki skradziono to głównie najdroższe notebooki, tablety i smartfony.

 

„Współpracowali z kimś z fabryki”

– Dochodzenie jest w toku. Gromadzimy materiał dowodowy – powiedział rzecznik miejscowej policji. Analizowane są m.in. nagrania z zakładowego monitoringu. Policja twierdzi, że kradzież była „bardzo profesjonalnie” przygotowana i przeprowadzona. Według śledczych, łatwość z jaką rabusie dokonali napadu wskazuje na to, że „współpracowali z kimś z fabryki”.

 

Nikt nie został ranny

Samsung poinformował, że podczas napadu rabunkowego na fabrykę z Campinas nikt z załogi nie został ranny. Oświadczył też, że jest „bardzo zaniepokojony incydentem”. Południowokoreański koncern zadeklarował gotowość do pełnej współpracy z policją.

 

 

Polecane:

Filipiny - Liczba ofiar tajfunu Bopha przekroczyła tysiąc
Szybkie zmiany klimatyczne w Afryce dwa miliony lat temu znacznie przyspieszyły ewolucje człowieka
USA - "Zażywanie witamin i mikroelementów w tabletkach to strata pieniędzy", raport popart...
Średnia temperatura na świecie w 2013 roku wyniosła 14.6 st.C, był to jeden z najcieplejszych lat w ...
Na Morzu Beringa zarejestrowano najniższe w historii pomiarów ciśnienie, które w centrum niżu spadło...
Japonia- Duża erupcja wulkanu Shindake na wyspie Kuchinoerabujima
USA - W badaniach przeciwko malarii badacze oszukali komary blokując ekspresję genu związanego z det...
Rosja - Słupy słoneczne na Syberii, czyli podświetlone opadające kryształki lodu
Plymouth, USA - Rybak z Massachusetts złowił niebieskiego fluorescencyjnego homara, zdarza się taki ...