Z powodu wielu pytań, jakie otrzymuję odnośnie bzdur, które od jakiegoś czasu krążą w sieci postanowiłem wyjaśnić to w LosyZiemi. W sieci krąży filmik, w którym szef NASA ostrzega przed czekającym nas kataklizmem. Zgodnie z towarzyszącą mu informacją, w grudniu nadejdzie tydzień ciemności, który może zrujnować naszą cywilizację.

Koniec świata

To nowa forma łańcuszka, który ma za zadanie obiec całą kulę ziemską i przy tym przerażać każdego, kto ma z nim do czynienia. We wrześniu internet wrzał po sfałszowanej prognozie zimy stulecia w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem koniec października przynosi nam viral dotyczący każdego mieszkańca Ziemi. Jego głównym elementem jest zlepek wypowiedzi Charlesa Boldena, szefa NASA, który ma wieścić nadciągający kataklizm. Jest to oczywiście sprytnie zmontowany materiał, który opatrzony jest zapowiedzią zbliżającego się tygodnia ciemności.

Miałby on wystąpić między 16 a 22 grudnia. Przyczyną zaciemnienia miałby być gigantyczny, największy od 250 lat rozbłysk na Słońcu, który uszkodzi satelity i sieć energetyczną. Jakby tego było mało, to jeszcze Ziemia zostanie opleciona przez pierścień pyłu i fragmentów planetoidy, który ma ograniczyć docieranie do powierzchni ziemi aż 90 procent promieni słonecznych.

NASA oświadczyła, że z nagraniem nie ma nic wspólnego i jest to zwyczajna mistyfikacja. Jednak naukowcy zaznaczają, że w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Owy katastrofalny w skutkach wybuch na Słońcu jest możliwy, choć oczywiście nikt nie jest w stanie przewidzieć, a tym bardziej mieć 100-procentowej pewności, że zdarzy się właśnie w tych dniach.

Ponura wizja oparta jest na kilku popularnych przepowiedniach, które wskazują na trzy dni ciemności, które miałyby zapowiadać nadejście końca świata. Ich przyczyna była bardzo różna, od zmiany biegunów ziemskich, czyli tzw. “wywrócenia się Ziemi na bok”, aż po uderzenie planetoidy w Księżyc, co miałoby stworzyć pierścień pyłu i szczątków, a także zaburzyć grawitację do tego stopnia, że Ziemia miałaby zmienić oś obrotu.

Każde z tych zjawisk jest teoretycznie możliwe. Jednak zgodnie z oficjalnymi informacjami, żadna planetoida w naszej okolicy w tych dniach się nie znajdzie.

Olbrzymi rozbłysk na Słońcu potencjalnie mogłaby wywołać plama o numerze 2192, która przed kilkoma dniami znalazła się naprzeciw Ziemi. Musiałaby jednak przetrwać aż dwa cykle obrotu korony Słońca wokół własnej osi, a więc 2 miesiące. W ostatnim czasie internet aż kipi przerażającymi proroctwami końca świata.

 

 

Źródło: twojapogoda

Polecane:

Indie - Mróz zabił już 93 osoby
Papua-Nowa Gwinea - Policja złapała 29 kanibali, zjadali szamanów za pazerność przy odprawianiu czar...
Kolumbia - Silne, ale na szczęście głębokie trzęsienie ziemi, magnituda 7.3, kołysały się budynki
USA - Burza śnieżna w Utach, tysiące mieszkańców bez prądu
Wyjątkowe odkrycie na ISS - Rosjanie zebrali próbki materiału z zewnętrznej części okna i znaleźli ż...
Niemcy - 18-letnia kursantka nie zauważyła kolumny czołgów
Włochy - W samym centrum Rzymu natrafiono na bardzo dobrze zachowane ruiny małego domu sprzed 2600 l...
Takie spanie zwierzętom nawet się nie śniło - wyniki badań nad fazami snu ujawniają wielką przewagę ...
Ellicott City, USA - W ciągu zaledwie dwóch godzin ulewnego deszczu spadło 150 l/mkw, wywołało to og...