Zamknięte drogi, odwołane loty i awaria prądu – to najbardziej odczuwalne skutki nawałnicy, która przeszła w nocy z piątku na sobotę przez Chicago i jego przedmieścia. Naporu wody nie wytrzymywały podczas nawałnicy studzienki kanalizacyjne. Zalane zostały piwnice wielu budynków, a także niektóre odcinki dróg, gdzie kierowcy porzucali swoje samochody.

Ulewa była tak intensywna, że został pobity rekord opadów. W punkcie pomiarowym na międzynarodowym lotnisku O’Hare odnotowano w sobotę 17,5 cm deszczu. To największa ilość odpadów jednego dnia od 1871 roku, kiedy zaczęto gromadzić dane. To niesamowita ilość wody – podsumował Steven Rodriguez, synoptyk z amerykańskiego Narodowego Centrum Meteorologicznego.

Na międzystanowej autostradzie nr 57 w Chicago strażacy musieli nawet użyć łodzi, by uratować kierowców ciężarówek, którzy utknęli w zalanych pojazdach. Miejscami poziom wody wynosił ponad trzy metry.

Z powodu lokalnych podtopień dróg przedsiębiorstwo komunikacyjne w Chicago odwołało kursy na niektórych liniach autobusowych. Zalane zostały także tory miejskiej kolejki.

Problemy mieli także podróżni na lotnisku O’Hare, gdzie odwołanych zostało ponad 100 lotów, a pozostałe miały nawet godzinne opóźnienia.

Gwałtowna burza spowodowała kolejną w tym sezonie awarię prądu, która dotknęła ponad 87 tys. odbiorców. Sytuacja jest dodatkowo trudna, ponieważ od początku tygodnia w Chicago panują upały, które spowodowały śmierć co najmniej siedmiu osób. W sobotę nie było już tak gorąco, ale w dalszym ciągu temperatura utrzymywała się powyżej 30 stopni C.

Źródło: rmf24.pl

Polecane:

Turyści zablokowani na lotnisku niedaleko Czomolungmy
Korea Północna testowała rakietę krótkiego zasięgu typu KN-06, sytuacja znów napięta
Chiny - Piorun przyczyną zderzenia superszybkich pociągów, 32 ofiary śmiertelne
Indie, Nepal - Silne trzęsienie ziemi, zginęło co najmniej 9 osób, magnituda 6.9
Indonezja - Silne i płytkie trzęsienie ziemi 30 km od dużych miast, 48 domów zniszczonych, magnituda...
Utah, USA - Nowe centrum obliczeniowe NSA ma problemy z zasilaniem, będą przechowywać zettabajty dan...
Nepal - Aresztowano 36 fałszywych lekarzy z najlepszych szpitali, śledztwem objęto około 900 lekarzy...
Indie - Pobito rekord Guinnessa, w ciągu 12 godzin 1.5 miliona osób posadziło ponad 66 milionów drze...
Bundaberg, Australia - Wystąpiły największe opady dobowe od 64 lat, spadło 340 l/mkw w ciągu doby, a...