W sobotę w Chinach w dwóch prowincjach doszło do powodzi. W sumie ewakuowano ponad 110 mieszkańców zalanych domów.

Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 5

W prowincji Guangdong w południowej części kraju ewakuowano 40 mieszkańców, którzy zostali uwięzieni przez powódź błyskawiczną.Zdarzenie miało miejsce w prefekturze Renhua. Straż pożarna w sobotę rano (4 lipca) przez prawie pięć godzin łodziami motorowymi ewakuowała uwięzionych mieszkańców. Powodzie, spowodowane monsunowymi opadami deszczu, zalały w regionie również niektóre drogi i grunty rolne. Nikt na skutek powodzi błyskawicznej nie zginął, ani nie został ranny.

Osuwiska w prowincji Gansu

Ulewne deszcze przyczyniły się również do powodzi i osuwisk w prowincji Gansu w prefekturze Sunan. Ogromna ilość skał i błota zsunęła się ze stoku, uszkodziła domy i samochody, tworząc wysoką na trzy metry tamę na rzece. Woda zalała około 60 budynków. W nocy z soboty na niedzielę z tego obszaru ewakuowano 76 osób.

Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 1

Chiny dotknięte i powodziami i upałami

Podczas, gdy część Chin zmaga się z ulewami i powodziami, przez Region Autonomiczny Xinjiang Uygur przechodzi fala upałów. W piątek w Turpanie termometry wskazały 43 st.C. Władze Turpan w zachodnich Chinach wydały pomarańczowy alert pogodowy w związku z upałami, jakie nawiedziły ten obszar.

W piątek najwyższa temperatura została odczytana w oddalonych o 40 km od Turpanu Górach Flaminga. Termometry wskazywały tam aż 58 st. C. Malownicze góry składają się głównie z czerwonych piaskowców. Jest to najbardziej upalne miejsce w Chinach i jeden z najgorętszych obszarów na świecie.

 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 8 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 7 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 6 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 4 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 3 Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prefekturach, lawiny błotne zalały wioski 2

Polecane:

NASA - Nowe wieści z sondy Voyager 1, która jest na skraju naszego Układu Słonecznego, 18 mld km od ...
Australia - Silne wstrząsy w południowej części kraju, magnituda 5.2
Indonezja - Rośnie aktywność wulkanu Sinabung na Sumatrze, ewakuowano już ponad 6 tysięcy osób
Australia - Na plaży w Tasmanii znaleziono nieznany gatunek meduzy, ma 1.5 metra średnicy
Naukowcy odkryli olbrzymi ocean na księżycu Saturna - Enceladusie, znajduje się 30-40 km pod warstwą...
Trzęsienie ziemi o sile 6.7 w skali Richtera u wybrzeży wysp Vanuatu
Pojawił się wirus na urządzenia z Androidem, szyfruje zdjęcia, filmy i dokumenty silnym algorytmem A...
Islandia - Ogłoszono najwyższy, czerwony alert, wulkan Bárðarbunga zaczął topić lodowiec
Zimbabwe - Za słabe wyniki w Rio de Janeiro aresztowano 27 olimpijczyków, nie przywieźli medali, wię...