Na terytorium Chin w ciągu 12 godzin ziemia zatrzęsła się dwukrotnie. Siła pierwszego wstrząsu wynosiła 5,5 st. w skali Richtera, drugiego 6,0 st. Sejsmolodzy nadali im status bardzo niebezpiecznych. Epicentra znajdowały się na małej głębokości i zaludnionym terenie.

Pierwsze trzęsienie ziemi miało miejsce we wtorek o 05:58 czasu miejscowego w regionie przygranicznym Sichuan-Cansu. Jego siła wynosiła 5,5 st. Richtera, epicentrum znajdowało się na głębokości 16 km.

 

Po raz drugi ziwmia zatrzęsła się o godz. 08:21 w północnej prowincji Xinjaing. Epicentrum znajdowało się na głębokości 28 km.

Jak informuje serwis earthquake-report.com, w okolicy tymczasowo zamknięto szkoły. Osuwiska zablokowały fragment autostrady. W najbliżej położonym od epicentrum miasteczku Kerala Brad, zawaliło się 50 budynków. W 500 pękły ściany, a z okien powypadały szyby.

Nawet pół miliona poszkodowanych

Na razie nie ma doniesień o ofiarach, ale earthquake-report.com szacuje, że rannych i poszkodowanych może być nawet 50 tys. osób. W rejonie Xinjaing nie ma dużej agromeracji miejskiej, ale istnieje wiele małych wiosek, liczących tysiące mieszkańców.

Do prowincji Xinjiang przysłano zespół sejsmologów i służb ratowniczych. Chińskie media do tej pory podają szczątkowe informacje o tym wydarzeniu. Aktualnych danych można się spodziewać w ciągu kilku godzin.

 

 

Źródło: tvnmeteo.pl

Polecane:

Senegal - Ludzie protestują, ponieważ nie mają prądu
Rosja - Trzy dni przed końcem roku mógł być drugi Czarnobyl po pożarze na Jekaterynburgu, były tam p...
Tegoroczny marzec był najchłodniejszym od 13 lat
Rosja - Groźny pożar potężnego składu amunicji na Dalekim Wschodzie
Naukowcy prawdopodobnie rozwiązali zagadkę, jak ssakom morskim udaje się wytrzymać pod wodą wiele go...
Wzrasta liczba zgonów spowodowanych wirusem odry, wirus ten zabija więcej ludzi niż wirus Ebola, w 2...
Wenezuela - Jezioro Maracaibo zostało nową burzową stolicą Ziemi, 233 wyładowania na kilometr kwadra...
Boliwia - Piętnaście kilometrów pod wulkanem Uturuncu znajduje się potężne jezioro
Potężne powodzie w Japonii, w ciągu 40 godzin spadło 160 procent średnich opadów dla całego lipca