Przez północno-wschodnie Chiny przeszły gwałtowne burze z gradem. Najbardziej ucierpiało miasto Harbin, w którym wodę i grad z ulic usuwano przez kilka godzin.

 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -6
W niedzielę w północno-wschodnich Chinach intensywne opady deszczu i gradu sparaliżowały jedno z miast. W miejscowości Harbin w prowincji Heilongjiang wody i gradzin spadło tak dużo, że studzienki kanalizacyjne nie nadążały z odprowadzeniem wody. Zalane zostały chodniki, ulice i tunele.

Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -12

Ponad 50 l/mkw. deszczu

W nawiedzonej przez burzę miejscowości spadło ponad 50 l/mkw. deszczu. Oberwanie chmury sprawiło, że drogi zmieniły się w rwące potoki. Służby porządkowe usuwały lód i wodę z jezdni przez kilka godzin.

Niektórzy kierowcy zostali uwięzieni w swoich samochodach i byli zmuszeni do ewakuacji. Na szczęście nie ma doniesień o poszkodowanych.

Zwały lodu mogły zostać sprzątnięte dopiero, gdy opady ustały. Pracownicy utrzymania miasta ruszyli wtedy do pracy. Była ona utrudniona przez liście i grad, które zatkały niektóre odpływy na ulicach. Prace mające na celu odprowadzenie wody do godz. 19 lokalnego czasu nie zostały zakończone. Woda ustąpiła i ruch uliczny został przywrócony.

 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -1 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -11 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -10 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -9 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -7 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -6 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -5 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -4 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -3 Chiny - Ulewy i gradobicie w Harbin -2

Polecane:

USA - Potężna burza piaskowa w Arizonie [Video]
W papierosach są toksyczne substancje o których nie wiesz, producenci o nich nie informują
Egipt - Budowniczowie piramid mogli przemieszczać ciężkie bloki skalne przez pustynię, wylewając wod...
USA - Przyczyną wymierania dinozaurów mogła być aktywność wulkaniczna, nie asteroida
Słońce - Dwukrotnie w kierunku Ziemi poleciała ogromna ilość plazmy [Forum]
USA - Jeździ samochodem i bez powodu strzela do ludzi, zabił już 7 osób w hrabstwie Kalamazoo
Tajlandia i Kambodża - Padły rekordy temperatur, jeszcze nigdy nie było takich upałów, w cieniu 44.6...
Arktyka - W organizmach niedźwiedzi polarnych odkładają się ogromne ilości zanieczyszczeń organiczny...
Korea Południowa chce spłacić długi swoich obywateli z Funduszu Narodowego Szczęścia, warunkiem zaro...