Chiny, a zwłaszcza prowincja Syczuan, zmagają się ze skutkami nawałnic. W kilku regionach pojawiły się powodzie, które spowodowały wiele zniszczeń. Są także ofiary w ludziach. Obecnie trwa usuwanie skutków żywiołu.

Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 8

Woda zalała południowo-zachodnią prowincję Syczuan. Lokalne media podają, że jest to największa powódź od 17 lat. Ewakuowano 238 tysięcy ludzi. W najbardziej dotkniętym miasteczku Puan woda porwała wiele samochodów i motocykli. Poważnie uszkodzony został także główny most. Wysokości wody dochodziła do jednego metra, dlatego budynki mieszkalne wzdłuż zalanych ulic uległy zniszczeniu.Ewakuowani mieszkańcy miasta wrócili do niego w niedzielę 28 czerwca po południu, gdy powódź zaczęła ustępować.Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 2

Dwie ofiary, pięcioro zaginionych

Obite opady deszczu pojawiły się także w innych rejonach Chin. Deszcz wywołał powodzie oraz lawiny błotne. We wschodniej prowincji Anhui na skutek deszczu zginęły dwie osoby. Ponadto pięć osób uznano za zaginione. W okręgu Jinzhai sześć osób zmiotła ściana wody. Ratownicy w niedzielę 28 czerwca znaleźli jedno ciało, w poniedziałek natknęli się na drugie. Szczątki znajdowały się w pozostałościach domu, który porwała lawina błotna.

Powódź w Jinzhai dotknęła niemal 120 tys. osób., a 2,5 tysiąca ewakuowano.

Synoptycy przewidują, że w poniedziałek ulewny deszcz da się we znaki mieszkańcom Szanghaju.

Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 10

Ogromne straty

Ekonomiści szacują, że straty spowodowane ostatnimi powodziami w kraju sięgają 135 mln juanów, czyli około 82,3 mln złotych.

 Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 latAn aerial view shows flood victims standing atop their submerged houses in Amreli district of Gujarat, India, June 24, 2015. At least 24 people have died due to heavy rains and flood related incidents in the western state of Gujarat, local media reported. REUTERS/Indian Air Force/HandoutChiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 7 Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 6 Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 5 Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 4 Chiny - W prowincji Syczuan wystąpiła największa powódź od 17 lat 3

Polecane:

Rekordowe śnieżyce w Japonii
La Restinga, Hiszpania - Ewakuacja miasteczka zagrożonego wybuchem wulkanu na wyspie El Hierro
Turcja - Sejsmolodzy obawiają się erupcji wulkanu Nemrut Dagi
Katherina, Australia - Inwazja ponad 250 tysięcy nietoperzy na jedno miasto, zagrożenie epidemią wśc...
USA - Eksperymentalny, bezzałogowy samolot WaveRider jest gotowy do lotu, ma osiągnąć 6 machów, czyl...
USA - Stan wyjątkowy na Wschodnim Wybrzeżu, śniegu przybywa w tempie 7.5 cm na godzinę, zamknięta zo...
Stres wywołuje u mężczyzn większe, niż u kobiet wahania ciśnienia krwi i tętna
Rosja - Zespół badawczy zdecydował się zejść w głąb tajemniczego krateru, który z niewyjaśnionych pr...
Pluton - Najnowsze, szczegółowe zdjęcia ukazujące różnorodność terenu planety karłowatej [Video]