Tornado, deszcz lodowych kul o średnicy nawet 8 cm. We wtorek i w środę na południu Chin załamała się pogoda, przez co życie straciły trzy osoby.

Trzy osoby zginęły, a 52 odniosły obrażenia w wyniku przejścia nad południowochińską prowincją Hunan trąby powietrznej. Jedna osoba straciła życie, ponieważ zawalił się na nią dach domu. Dwie pozostałe zmarły w szpitalu z odniesionych ran. Szacuje się, że około 110 tys. Chińczyków zostało poszkodowanych przez żywioł.

Tornado nawiedziło region Daoxian w środę około godz. 3.00 czasu lokalnego. Tamtejsi meteorolodzy podają, że wiatr wiał z rekordową prędkością prawie 111 km/h.

Grad o średnicy 8 cm

W prowincji Hunan pogoda nie dopisała także dzień wcześniej, we wtorek. W prefekturze Qiandongnan przez 15 minut padał grad o średnicy nawet 8 cm. Jak podają lokalne władze, w wyniku gradobicia zniszczone zostały m.in. linie wysokiego napięcia, samochody i budynki.

– Zalewa nas, nie mamy gdzie spać – żalili się mieszkańcy jednego z domów, którego dach został podziurawiony przez lodowe kule.

Nie tylko w Hunan doszło do gradobicia. Odnotowano je także w innej południowej prowincji – Guizhou. Gradobiciu towarzyszyły półgodzinne intensywne opady deszczu. Sprawiły one, że miasto Weng’an zostało poważnie podtopione.Źródło: ms.1545ts.com, Reuters TV, tvnmeteo.pl

Polecane:

Trzęsienie ziemi w VANUATU o magnitudzie 6,3
Raport Światowej Komisji ds.Polityki Narkotykowej - Rządy powinny rozważyć legalizację marihuany
Słońce - Zbliżają się niebezpieczne plamy słoneczne, z których powstał właśnie rozbłysk klasy X1.4
USA - W pierwszy tydzień 2012 roku pobitych zostało ponad 1000 rekordów temperatury
Grenlandia - Znaleziono najstarszy krater na Ziemi, powstał w wyniku kosmicznej kolizji 4 mld lat te...
Naukowcy opracowali specjalną powłokę dla szkła, szyba z taką powłoką nie zaparuje i nie pokryje się...
Chiny - Odtajniono raport, według którego prawie jedna piąta gruntów rolnych w tym kraju jest silnie...
Liberia - To nie napad, tylko prawdopodobnie bunt pacjentów w centrum leczenia wirusa Ebola, uciekło...
Ojciec jest bardzo ważny w życiu córki