Od połowy marca serwis LosyZiemi funkcjonuje w trybie “awaryjnym” – jeśli tak to można nazwać. Piszę dla Was ważne i ciekawe informacje, ale jest ich bardzo mało. Dostajecie informacje odnośnie aktywności Słońca, burz geomagnetycznych i jonosferycznych oraz okresów ze wzrostem aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Od tego czasu bardzo wiele osób pisało do mnie prośby o wznowienie działania serwisu, żeby było tak jak kiedyś. Tym samym chciałbym podziękować, za bardzo wiele miłych słów.

Minęły dwa miesiące i postanowiłem zapytać Was, czy naprawdę chcielibyście, żeby wznowić funkcjonowanie serwisu LosyZiemi, czy zostawiamy tak jak jest. Jeśli wybierzecie opcję, żeby zostawić tak jak jest, wkrótce całkowicie znikną publikacje – nie będę miał możliwości pisania.

Jeśli ankieta wykaże, że chcecie wznowienia publikacji, to zbiórki darowizn będziemy robić w cyklu miesięcznym. Z racji tego, że serwer jest darmowy, zbiórki byłyby mniejsze. Jeśli zbiórki “nie wypalą”, to po prostu zakończę pisanie i nikt nie będzie poszkodowany.

W ostatnich dwóch miesiącach dwie osoby zgłosiły się do pisania w LosyZiemi. Pierwsza z tych osób nie była w stanie nawet rozpocząć pisania, druga zrezygnowała w połowie pisania pierwszego artykułu. Jeśli jednak znajdą się chętne osoby, które chciałyby pisać, to zapraszam. Jeśli dana osoba będzie się nadawać, za swoje pisanie dostanie zapłatę z comiesięcznych zbiórek.

Jeśli wznowimy działanie, to nie wiem jeszcze, czy będziemy blokować dostęp do serwisu osobom, które nie będą dokładały się do utrzymania, czy wolny dostęp zostawimy dla wszystkich. Jeśli w ankiecie wybierzecie opcje, że będziemy blokować dostęp, to będziemy musieli stworzyć grupę osób, która w zamian za utrzymanie serwisu, otrzyma ważne i istotne informacje. W takim przypadku zrobimy drugą ankietę, w której zadeklarujecie się, że chcecie być w tej grupie.

Jeśli serwis zacznie znów funkcjonować, to znów będzie dostępny SOSms – System ostrzeżeń w formie SMS’ów, o który tak wiele pytacie. Tylko trzeba będzie ustalić nowe zasady.

Polecane:

NASA - SDO zarejestrowało potężne tornado na Słońcu, 5x większe od Ziemi, poruszało się z prędkością...
Chiny - Dwa dni walczono ze śniegiem, który zablokował jedną z dróg wyjazdowych z Pekinu
Polska - Przypadkiem znaleziono złoża ropy łupkowej w okolicach Zielonej Góry
Eksperci z MIT próbują wyjaśnić, co się działo z ziemską atmosferą 4.5 miliarda lat temu
Powstała mapa wyładowań atmosferycznych, wykorzystano 20 lat pomiarów
Francja - Wykorzystają program komputerowy do przewidywania przestępstw na podstawie statystyk
Australia zastanawia się nad legalizacją upraw marihuany w celach leczniczych
Irak - Postawiona na niestabilnym podłożu gipsowym tama pod Mosulem stanowi zagrożenie dla 500 tys. ...
Duży bolid rozświetlił niebo nad kilkoma krajami Europy pozostawiając po sobie zielone światło [Vide...