W pobliżu filipińskiej plaży odnaleziono truchło dziesięciometrowego morskiego “potwora“. Wciąż nie ustalono, do jakiego należy gatunku.

Niezidentyfikowana maszkara dryfowała w ostatni czwartek w płytkich wodach w pobliżu wioski Combadao. Filipiński fotograf Jun Capistrano uwiecznił chwile, gdy monstrum wyciągane jest na brzeg przez mieszkańców.

Trupi fetor

Pracownikom Urzędu ds. Rybołówstwa i Zasobów Wodnych nie udało się zidentyfikować gatunku zwierzęcia. Stworzenie znajdowało się w wodzie od dłuższego czasu, o czym świadczy stopień rozkładu oraz odór towarzyszący jego zwłokom.

Władze pobliskiego miasta Maasin postanowiły, że truchło należy holować aż do plaży. Stworzenia nie dało się pogrzebać z uwagi na jego ogromne rozmiary – miało niemal dziesięć metrów długości i metr szerokości. Fetor był na tyle intensywny, że stanowił zagrożenie dla zdrowia zebranych wokół stworzenia ludzi. Władze próbowały zwrócić stworzenie morzu.

Potwory i spółka

Co jakiś czas na plażach lub w przybrzeżnych wodach odnajduje się niezwykłe stworzenia. Niektóre z nich okazują się po bliższych studiach po prostu zdeformowanymi przedstawicielami znanych nauce gatunków.

Obecności w naturze niektórych stworzeń nie obserwowano przez całe stulecia, więc gdy wypływają na powierzchnię – żywe lub martwe – środowiska naukowe i media reagują ze szczególnym ożywieniem. Część gatunków żyje tak głęboko pod wodą, że samo ich odnalezienie graniczy z cudem.

Do dziś nie zidentyfikowano stworzenia, które odłowiono w marcu 2016 roku w pobliżu Meksyku. Inny, wyjątkowo groteskowy stwór został wyrzucony na brzeg Texas City przez huragan Harvey – jak się okazało, był to wyjątkowo rzadki okaz węgorza.

 

Źródło: CNN Philippines, tvnmeteo

Polecane:

Pakistan - Przyczyną katastrofy Boeinga 737 mogło być uderzenie pioruna, na pokładzie były 122 osoby
Akumulatory litowo-jonowe uziemiły wszystkie dreamlinery - najnowsze samoloty Boeinga
Chiny - Najpierw 16 tys. martwych świń, teraz tysiąc martwych kaczek w rzece, z której zaopatrywany ...
Japonia - Fukushima nadal przecieka, promieniowanie jest tak ogromne, że nawet roboty nie mogą funkc...
Belgia - Pod miejscowością Sprimont znaleziono sieć jaskiń i podziemną rzekę
Meksyk - Cztery erupcje wulkanu Colima w sześć godzin
Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego, po ceremonii ...
USA - Tornado przeszło nad szkołą w Yadkinville [Video]
Chińska stacja kosmiczna Tiangong-1 o wadze 8.5 tony bez żadnej kontroli spada na Ziemię, aktualnie ...