Podczas zakończonego w niedzielę festiwalu muzycznego w Darmstadt w Hesji doszło do serii napaści na kobiety. Na policję zgłosiło się dotąd 30 poszkodowanych – informują niemieckie media. Służby zatrzymały trzech podejrzanych o to przestępstwo imigrantów.

Do nowej fali molestowań seksualnych w Niemczech doszło po festiwalu muzycznym

Do nowej fali molestowań seksualnych w Niemczech doszło po festiwalu muzycznym

Kobiety zgodnie zeznały, że sprawcy działali w małych grupach, liczących maksymalnie 10 osób – podała miejscowa policja. Mężczyźni „zachowywali się nieobyczajnie, obłapiali ofiary i dotykali je w intymne miejsca” – informuje portal internetowy hessenschau.de. Według poszkodowanych napastnicy mieli wygląd „południowoazjatycki”.

Po pierwszych sygnałach od poszkodowanych policja zatrzymała trzech domniemanych sprawców w wieku od 28 do 31 lat. Dwóch z nich stara się o status azylanta, trzeci prawdopodobnie też – przekazuje hessenschau.de. Podejrzani zostali zwolnieni z aresztu. Wszczęto przeciwko nim śledztwo.

Tygodnik „Focus” pyta w najnowszym wydaniu, czy niemieckie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne niczego się nie nauczyły z niedawnych wydarzeń w Kolonii. W noc sylwestrową przed dworcem głównym w tym mieście doszło do serii napaści seksualnych i rabunkowych, w których ucierpiało 1128 kobiet. 626 z nich było molestowanych seksualnie.

Jak pisze „Focus” ze 153 podejrzanych o te czyny 149 to obcokrajowcy – 68 złożyło wnioski o azyl w Niemczech.

Redakcja zaznacza, że od wydarzeń w Kolonii doszło w Niemczech do kolejnych przestępstw, m. n. podczas festiwalu kultur w maju w Berlinie. Do molestowania seksualnego dochodzi także podczas mniejszych festynów. „Focus” wymienia w tym kontekście festyn z okazji kościelnego święta w Erlangen, po którym 14 kobiet zawiadomiło o nieobyczajnym zachowaniu mężczyzn.

Niemiecka policja zaprzecza, jakoby imigranci byli szczególnie kryminogenną grupą obywateli. Milion nowych mieszkańców oznacza po prostu więcej przestępstw – powiedział „Focusowi” Oliver Malchow, szef związku zawodowego policjantów.

Pomagające ofiarom stowarzyszenie Biała Obrączka uważa, że pochodzenie sprawców ma znaczenie. Sprawcy wychowywani są od urodzenia w poczuciu, że mężczyzna ma władzę nad kobietą – powiedział szef organizacji Horst Cerny.

 

Źródło: AFP, PAP, EPA, rmf24

Polecane:

Holandia - Samochód i helikopter, wkrótce może trafić do sprzedaży, jeździ 180 km/h, przelatuje 500 ...
Hiszpania i Portugalia - Temperatura spadła do 0 st. C. i spadł śnieg
55 mln lat temu gwałtownie zmienił się klimat, w ciągu 13 lat temperatura na Ziemi wzrosła o 5 st. C
USA - Już jutro mogą stać się niewypłacalni, osiągną dopuszczalny limit zadłużenia
Francja - Wirus grypy spowodował już śmierć co najmniej 8500 osób, to najgroźniejsza epidemia grypy ...
Nitra, Słowacja - Rozbił się prototyp latającego samochodu, aeromobil roztrzaskany, konstruktor prze...
Tybet - Turzyca bagienna potrafi precyzyjnie przewidzieć nadejście monsunu, roślina rozwija wtedy sw...
USA - Burza piaskowa nad miastem Texhoma, wiatr dochodził do 90 km/h
Belgia - Każdy mieszkaniec kraju dostanie tabletki jodu na wypadek katastrofy nuklearnej