Wielotysięczny tłum wdarł się do więzienia w mieście Dimapur na wschodzie Indii i wywlókł z niego oskarżonego o gwałt mężczyznę. Człowiek, którego niesłusznie uznano za nielegalnego imigranta z Bangladeszu, został zamordowany – poinformowała lokalna policja.

Dimapur, Indie - Wielotysięczny tłum wdarł się do więzienia i zamordował podejrzanego o gwałt

Tłum ciągnął nagiego podejrzanego przez ulice Dimapuru, największego miasta stanu Nagaland, a następnie obrzucił kamieniami i pobił na śmierć.

Funkcjonariusze otworzyli ogień do tłumu, chcąc zapobiec linczowi. Kilka osób zostało rannych. Policja poinformowała, że mężczyzna był mówiącym po bengalsku muzułmańskim handlarzem z sąsiedniego stanu Asam. Został 24 lutego aresztowany pod zarzutem gwałtu na jednej z mieszkanek miasta.

 

Napięcia w Indiach

W niektórych częściach północno-wschodnich Indii dochodzi do napięć między ludnością mówiącą po bengalsku a członkami lokalnych grup etnicznych. Miejscowi oskarżają imigrantów m.in. o odbieranie im ziemi i miejsc pracy. Od kilku tygodni trwają przeciwko nim protesty.

BBC łączy ponadto lincz na domniemanym gwałcicielu z decyzją indyjskich władz o zakazaniu w kraju filmu dokumentalnego pokazanego przez BBC „India’s Daughter” o zbiorowym gwałcie popełnionym w grudniu 2012 roku na studentce w Delhi. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

W dokumencie znalazł się wywiad z jednym z mężczyzn skazanych na śmierć za udział w gwałcie. Nieokazanie przez niego skruchy i sugestie, że ofiara przeżyłaby, gdyby nie stawiała oporu, zbulwersowały społeczność międzynarodową i wywołały w Indiach protesty.

Indyjskie władzy zakazały filmu w kraju, oskarżając BBC m.in. o przeprowadzenie rozmowy ze skazanym dla celów komercyjnych. Brytyjski nadawca pokazał film w środę wieczorem. Indyjscy widzowie nie mieli możliwości obejrzeć dokumentu na stronie BBC, ale był on dostępny w serwisie YouTube.

Polecane:

Północne Chiny - Mróz sięgnął -45 st. C, władze odradzają mieszkańcom wychodzenie z domów
Tajlandia - Wiszące tory, to skutek ulewnych deszczy na północy kraju
Arktyka - Lód topnieje dziesięć razy szybciej niż 600 lat temu
Afganistan - Jest nagranie wideo katastrofy boeinga 747, który rozbił się w poniedziałek
Japonia - Rybacy wyłowili kałamarnice olbrzymią, szacują że miała 8 m długości
Ukraina - U wybrzeży Krymu wyłowiono bardzo groźne ryby fugu, które zamieszkują wody Australii, Japo...
Polska - Pierwsi uchodźcy będą u nas za miesiąc, 100 osób trafi do ukrytego w lesie ośrodka w Dębaku...
Znaleziono skuteczny sposób na przyjęcie przeszczepionej nerki przez organizm, z krwi biorcy odławia...
Z serwisu LinkedIn specjalizującego sie w kontaktach zawodowo-biznesowych wyciekły dane 167 milionów...