Osiem osób zostało zamordowanych w swoich domach w Edmonton w prowincji Alberta na zachodzie Kanady. Jak podała policja – wśród ofiar było dwoje dzieci. Sprawca popełnił samobójstwo.

Edmonton, Kanada - Zabił 8 osób, w tym dwoje dzieci i popełnił samobójstwo

W poniedziałek ok. godz 7 wieczorem policjanci otrzymali zawiadomienie o użyciu broni w domu w południowo-zachodniej części Edmonton. Nieznany mężczyzna miał wejść na teren prywatnej posesji, otworzyć ogień i uciec. W środku funkcjonariusze znaleźli martwą kobietę w średnim wieku.

Półtorej godziny po tym zdarzeniu na policję zatelefonowała osoba z domu w północnej części miasta, która obawiała się o życie członka swojej rodziny. Chodziło o mężczyznę, który miał być „przygnębiony i pobudzony emocjonalnie”, miał też grozić, że popełni samobójstwo.

W środę na konferencji prasowej Ron Knecht, szef policji w Edmonton, poinformował, że funkcjonariusze, którzy pojechali pod wskazany adres nie zauważyli nic niepokojącego. Kilka godzin później, policjanci po zebraniu większej ilości informacji, ponownie pojechali na miejsce. Wówczas wewnątrz domu znaleźli ciała trzech kobiet, dwóch mężczyzn oraz dwójki dzieci – chłopca i dziewczynki.

Edmonton, Kanada - Zabił 8 osób, w tym dwoje dzieci i popełnił samobójstwo 1

Sprawca popełnił samobójstwo

Tego samego dnia policja otrzymała informację o SUV-ie, który mógł należeć do pierwszej z ofiar. Samochód zauważono 20 mil od Edmonton. Stał zaparkowany przed jedną z restauracji.

Okazało się, że mężczyzna, który był w środku był martwy. Jak poinformowała policja, prawdopodobnie sam postrzelił się ze swojej broni.

Knecht poinformował, że to jego uznano za sprawcę wszystkich ośmiu morderstw. – Nie szukamy innych podejrzanych – powiedział. Policja wykluczyła, by chodziło o porachunki gangów. Poinformowano, że to raczej tragiczny przykład  przemocy w rodzinie.

Według policji, wszystkie ofiary były ze sobą powiązane.

Tragedia w Edmonton, w którym mieszka ok. 812 tys. osób, jest największą od 1956 roku, kiedy w mieście zostało zabitych sześć osób.

 
tragedia, Edmonton, Kanada, zamordował, popełnił samobójstwo, tragedy, Canada, murdered, committed suicide.

Polecane:

Nietypowe pomysły walki z ociepleniem klimatu, podobno dokumenty te "wyciekły" z ONZ
Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Bali, magnituda 6.1
Chiny - Powódź na północnym i południowym wschodzie kraju, co najmniej 43 ofiary śmiertelne
Meksyk - Powodzie i lawiny błotne na południu kraju, zginęło co najmniej 6 osób
Cairns, Australia - Ośmioro dzieci w wieku od 18 miesięcy do 15 lat zostało zasztyletowanych w domu
Szybkie błyski radiowe, których już 10 dotarło do nas z kosmosu stają się jeszcze bardziej tajemnicz...
Chiny zaczynają stawiać latarnie morskie na spornych wyspach Chin, Wietnamu i Filipin
Orlando, USA - Obok Disneylandu aligator wciągnął do wody dwuletnie dziecko
Naukowcy z Kalifornii wyjaśnili zagadkę, dlaczego słoneczniki, które w ciągu dnia podążają za słońce...