Rosyjski samolot pasażerski rozbił się na Półwyspie Synaj. Maszyna wiozła ponad dwustu rosyjskich turystów z kurortu Sharm el-Sheikh. Według egipskich władz wrak został już zlokalizowany. Maszyna miała ulec „całkowitemu zniszczeniu”.

Egipt - Na Półwyspie Synaj rozbił się rosyjski samolot pasażerski linii Kolavia

Agencja Reutera podaje, powołując się na oświadczenie egipskiego rządu, że maszyna rozbiła się niedługo po starcie z Sharm el-Sheikh. Miał zostać powołany specjalny sztab kryzysowy. Rosyjskie agencje TASS i RIA Nowosti podają, powołując się na źródła w Egipcie, że chwilę przed zniknięciem z radarów załoga zgłaszała problem techniczny.

Katastrofa na Synaju

Według informacji od egipskiej służby bezpieczeństwa lotów wrak został zlokalizowany po niecałej godzinie poszukiwań. Leży na pustyni w pobliżu miast Al-Arisz i Hasna. Jak podaje agencja Reutera, maszyna ma być „całkowicie zniszczona” i jest mało prawdopodobne, aby ktoś przeżył.

Egipt - Na Półwyspie Synaj rozbił się rosyjski samolot pasażerski linii Kolavia -1

Według agencji RIA Nowosti na pokładzie miały być łącznie 224 osoby. 17 dzieci i 200 dorosłych pasażerów oraz 7 członków załogi.

Według portalu Flightradar24, który śledzi ruch samolotów pasażerskich, samolot linii Kolavia (funkcjonuje też pod nazwą Metrojet) numer lotu 7K9268 wystartował z Sharm el-Sheik o godzinie 8:48 czasu lokalnego. Jego celem był Sankt Petersburg. Informacje o położeniu maszyny urywają się jednak kilkanaście minut później nad Półwyspem Synaj gdy zaczął się lekko zniżać z osiągniętej chwilę wcześniej wysokości przelotowej. Obecna lokalizacja jest „nieznana”.

Synaj jest miejscem dużej aktywności organizacji terrorystycznych, ale agencja Reutera podaje, powołując się na informacje w egipskich władzach, że nic nie wskazuje na zamach.

 

Źródło: Reuters, TASS, RIA Nowosti, tvnmeteo

Polecane:

Alaska, USA - W 2012 roku bateria jądrowa 4S Toshiby zasili miasto Galena przez 30 lat w 10MW mocy
Nikaragua - Co najmniej 32 przypadki wirusa H1N1 w ciągu tygodnia
Australia - Wielka Rafa Koralowa za 10 lat może mieć tylko 5 proc. swojej pierwotnej powierzchni
Zjednoczone Emiraty Arabskie - Ulewny deszcz i podtopienia w Dubaju
Japonia - Dowodzący akcją w Fukushimie były dyrektor elektrowni zmarł na raka przełyku, stwierdzono ...
Nauka muzyki w młodym wieku może korzystnie wpłynąć w przyszłości na pracę naszego mózgu
USA - 82 ze 117 elektrowni jądrowych nie ma wystarczających środków, aby bezpiecznie i zgodnie z prz...
Chiny - Błyskawiczna powódź w dwóch prowincjach, lawiny błotne zalały wioski
Teleskop Hubble'a odkrywa centrum naszej Galaktyki, 50 lat świetlnych uwiecznione na jednej fotograf...