[wp_geo_map]

W elektrowni Fukushima I na północy Japonii doszło dzisiaj do eksplozji, zawaliły się ściany i dach budynku, w którym znajduje się jeden z reaktorów. Agencja Kyodo informuje, że cztery osoby zostały ranne. Japoński rząd zbiera zapasy jodyny, aby przygotować się na różne ewentualności. Władze zarządziły także ewakuację wszystkich osób mieszkających w promieniu 10 km od elektrowni Fukushima II, która znajduje się ok. 11 km na południe od elektrowni Fukushima I.

Wcześniej ewakuowano wszystkich w promieniu 10 km od elektrowni Fukushima I i w promieniu 3 km od elektrowni Fukushima II. Łącznie ewakuowano między 45 a 48 tys. osób.

Japoński rząd poinformował, że do elektrowni wysłano specjalną ekipę ratowniczą. Jak podał rzecznik rządu Yukio Edano, poziom radioaktywności wzrasta z sposób, w jaki zakładano.

 

Rzecznik dodał, że zbierane są zapasy jodyny, żeby przygotować się na różne ewentualności. Rzecznik potwierdził, że wybuch częściowo uszkodził elektrownię. Dodał, że rozmiar zniszczeń na razie nie jest znany.

Agencja Kyodo podaje, że godzinny poziom promieniowania, któremu poddawana jest osoba przebywająca na miejscu elektrowni atomowej Fukushima I jest równy dopuszczalnemu rocznemu limitowi.

Firma Tokyo Electric Power co.(TEPCO), zarządzająca elektrownią, potwierdziła, że do wybuchu doszło w wyniku wstrząsów wtórnych.

Japońskie siły samoobrony monitorują radioaktywną substancję wokół elektrowni atomowej Fukushima I, która uległa częściowemu uszkodzeniu wskutek wybuchu – poinformowała agencja Kyodo.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/raporty/trzesienie-ziemi-w-japonii/japonia-eksplozja-w-elektrowni-atomowej-rzad-zbier,4208647,8895580,artykul-fotoreportaz-duzy.html

 

Polecane:

Ciekawostki - IBM buduje macierz dyskową o pojemności 120 petabajtów
Alabama i Arkansas, USA - Tornada i grad wielkości piłek golfowych, 2 osoby zginęły, 100 rannych [Vi...
Prawdopodobnie będziemy świadkami tworzenia się nowej planety zaledwie 335 lat świetlnych od Ziemi
USA - Potężna ulewa i powódź w Teksasie, spadło 380 l/mkw w ciągu nocy
Dzięki testom nowej metody korekcji nieprawidłowego działania genów, możliwy jest przełom w terapii ...
Indonezja - Ulewne ciągłe deszcze doprowadziły do podniesienia się poziomu wielu rzek w Dżakarcie i ...
"Nie ma żadnych czarnych dziur" przekonuje w najnowszej pracy Stephen Hawking, jeden z twó...
Niski poziom witaminy D u osób w starszym wieku zwiększa ryzyko otępienia
Białoruś buduje pierwszą elektrownię atomową, ma w pełni zacząć działać pod koniec 2018 r. Litwini j...