Nad północną częścią Włoch, a także nad Wyspami Brytyjskimi i w niedalekiej odległości od Islandii zalegają rozległe niże. Za ich sprawą na zachodzie i na południu naszego kontynentu będą pojawiać się intensywne opady deszczu. Według prognozy, w sobotę w niewielu miejscach Europy pojawi się słońce.

 

Sobota będzie na ogół pochmurna i deszczowa w Europie. Najwięcej opadów pojawi się na zachodzie Europy. – We Francji może spaść nawet 20-30 litrów wody na metr kwadratowy – informuje Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.Według prognoz, również mieszkańcom Irlandii i zachodniej części Wielkiej Brytanii przydadzą się parasole. Podobnie będzie w krajach Beneluksu, a także w dużej części Niemiec.Intensywne opady spodziewane są też w południowej części kontynentu. – Popada w krajach położonych nad Morzem Śródziemnym, między innymi we Włoszech, w Chorwacji, w Grecji i w Hiszpanii – dodaje prezenter.

W Polsce liczne rozpogodzenia

Czym dalej w głąb kontynentu, tym pojawiać się będzie więcej przejaśnień i rozpogodzeń, choć niewykluczone, że wystąpią także opady deszczu. – Jeżeli już popada to przez moment, na pewno nie przewidujemy ulew – zaznaczył Tomasz Wasilewski.

W Polsce i u naszych południowych sąsiadów warunki atmosferyczne będą znacznie lepsze. Synoptycy zapowiadają, że miejscami niebo się wypogodzi.

Temperatury niemal na całym kontynencie będą wyjątkowo wysokie. Nawet na Półwyspie Skandynawskim. – Na północy kontynentu nie uda się znaleźć zimy. Nawet tutaj temperatura przekroczy zero – zaznaczył prezenter.

Źródło: TVN Meteo

Polecane:

Rosja - Przygotowują się do możliwego konfliktu, będą ćwiczenia wojskowe "Kaukaz 2012"
USA - W Nevadzie pobite zostały rekordy zimna z 1917 roku, minus 30 st.C, gdy na Florydzie jest +28....
Białoruś - Wirus afrykańskiego pomoru świń jest już 150 km od Polski, nie ma na niego lekarstwa ani ...
Niemcy - W Instytucie Maxa Plancka w Greifswaldzie oddano do użytku największy na świecie eksperymen...
Indie i Pakistan - Deszcze monsunowe zabiły już co najmniej 420 osób, najgorsza powódź od 50 lat
Norwegia - Najnowsze badania pokazują wyższą śmiertelność dzieci urodzonych w latach szczególnie wys...
Manchester, UK - Potężna dziura na drodze w centrum miasta, głębokość 12 metrów
Francja - Skandal medyczny, po przyjęciu testowanego leku przeciwbólowego jedna osoba jest w śpiączc...
Polska - Podczas nawałnicy wiatr zrywał dachy z domów, trąba powietrzna przeszła przez Bogaczewo