Przez ponad 20 000 lat jaskinia Chauvet była kompletnie odizolowana od reszty świata w wyniku przysłonięcia olbrzymim blokiem skalnym. Jej wnętrze, przypominające wielkością boisko do gry w piłkę nożną, przedstawia zachwycające malowidła, pochodzące z epoki lodowcowej i prezentujące prehistoryczne ssaki olbrzymich rozmiarów. 

Chauvethorses

Odkryta w 1994 roku, wzbudziła olbrzymie zdziwienie naukowców, którzy napotkali w niej setki bezcennych malowideł, stanowiących przykład spektakularnej sztuki, sięgającej korzeniami 30 000 lat wstecz (czyli dwa razy więcej niż znane nam dotychczas malowidła naskalne). Jaskinia Chauvet przenosi nas zatem do czasów, w których neandertalczycy zamieszkiwali jeszcze ziemię, a prehistoryczne niedźwiedzie, mamuty i lwy stanowiły dominującą populację w Europie.

Od momentu odkrycia jaskini, zaledwie kilka osób miało do niej dostęp. Wspaniałe wnętrze, jakie skrywa jaskinia, pozostawało tajemnicą dopóki Werner Herzog nie sfilmował go w wersji 3D. Odsłonił tym samym przed naszymi oczami niezwykłe piękno i urok jednego z najbardziej niesamowitych i inspirujących miejsc na Ziemi.

Jaskinia zapomnianych marzeń to niezwykła, poruszająca filmowa podróż w przeszłość – w głąb ludzkiej kultury i tradycji. Werner Herzog łączy tu talent reżysera, odkrywcy i poetyckiego filozofa, przedstawiając najstarsze odkryte dotąd obrazy stworzone przez człowieka. 

Źródło: video.anyfiles.pl

 

Polecane:

Antarktyda - Naukowcy zaobserwowali ślady tajemniczej, olbrzymiej powodzi sprzed kilku lat
Polska - Szczyt klimatyczny COP19, najbiedniejsze kraje wydadzą 1.4 mld dolarów na dostosowanie się ...
Mars - Pojawiły się kolejne dowody, że na Czerwonej Planecie może występować granit
Włochy - Burze, wichury i ulewy nękają południową i środkową część kraju
Benevento, Włochy - Ulewny deszcze doprowadziły do powodzi i płynącego błota
USA - W badaniach przeciwko malarii badacze oszukali komary blokując ekspresję genu związanego z det...
W gwiazdozbiorze Hydry, 170 lat świetlnych od Ziemi powstaje lodowy olbrzym
Combadao, Filipiny - Niezidentyfikowane, potężne stworzenie morskie znaleziono w pobliżu plaży, w st...
Grecja - Ulewne deszcze spowodowały potężną powódź w Mandrze i Nea Peramos, która zabiła co najmniej...