Przez ponad 20 000 lat jaskinia Chauvet była kompletnie odizolowana od reszty świata w wyniku przysłonięcia olbrzymim blokiem skalnym. Jej wnętrze, przypominające wielkością boisko do gry w piłkę nożną, przedstawia zachwycające malowidła, pochodzące z epoki lodowcowej i prezentujące prehistoryczne ssaki olbrzymich rozmiarów. 

Chauvethorses

Odkryta w 1994 roku, wzbudziła olbrzymie zdziwienie naukowców, którzy napotkali w niej setki bezcennych malowideł, stanowiących przykład spektakularnej sztuki, sięgającej korzeniami 30 000 lat wstecz (czyli dwa razy więcej niż znane nam dotychczas malowidła naskalne). Jaskinia Chauvet przenosi nas zatem do czasów, w których neandertalczycy zamieszkiwali jeszcze ziemię, a prehistoryczne niedźwiedzie, mamuty i lwy stanowiły dominującą populację w Europie.

Od momentu odkrycia jaskini, zaledwie kilka osób miało do niej dostęp. Wspaniałe wnętrze, jakie skrywa jaskinia, pozostawało tajemnicą dopóki Werner Herzog nie sfilmował go w wersji 3D. Odsłonił tym samym przed naszymi oczami niezwykłe piękno i urok jednego z najbardziej niesamowitych i inspirujących miejsc na Ziemi.

Jaskinia zapomnianych marzeń to niezwykła, poruszająca filmowa podróż w przeszłość – w głąb ludzkiej kultury i tradycji. Werner Herzog łączy tu talent reżysera, odkrywcy i poetyckiego filozofa, przedstawiając najstarsze odkryte dotąd obrazy stworzone przez człowieka. 

Źródło: video.anyfiles.pl

 

Polecane:

Surat, Indie - Zaburzenia geologiczne, woda gruntowa tryska z ziemi w całym mieście [Video]
Niemcy - Burza śnieżna, gradobicie i rzadkie zjawisko w styczniu, setki piorunów w kwadrans
Włochy - Po trzęsieniu ziemi grunt podniósł się o 12 cm na powierzchni 50 km2
Polska - W rezerwacie przyrody w Poznaniu znaleziono wielki meteoryt, waży około 300 kg
Sowa potrafi obrócić głowę o 270 stopni, czy wiecie jak to jest możliwe?
Ogromne ilości gazohydratów znajdują się na naszej planecie, czyli metanu uwięzionego w klatkach z c...
Utah, USA - Nowe centrum obliczeniowe NSA ma problemy z zasilaniem, będą przechowywać zettabajty dan...
20 marca czeka nas częściowe zaćmienie Słońca, Księżyc przed południem zasłoni 3/4 tarczy Słońca
Eksperci ostrzegają, będzie coraz więcej gwałtownych ulew i błyskawicznych powodzi