Pogoda znów dokucza mieszkańcom południowej Francji. Przez ten rejon przetaczają się kolejne nawałnice. Miejscami ogłoszono czerwony alarm pogodowy. Niestety sytuacja szybko się nie poprawi – służby meteorologiczne informują, że przez cały weekend chmury deszczowe będą się przemieszczać nad regionem.

Francja - Powódź

Na południu Francji nadal jest niebezpiecznie. Nad departamentami Gard i Herault w piątek rano przetoczyły się nawałnice. Spadło tam 70 l/mkw. deszczu. Po południu burze dotarły nad departamenty Drome i Ardeche.

 

Czerwony alarm pogodowy

Władze zaapelowały o ostrożność, a meteorolodzy wydali ostrzeżenia przed powodzią. Pomarańczowy alarm obowiązuje w Ardeche, Drome i Herault, a czerwony w Gard.

Istnieje ryzyko, że coraz więcej rzek zacznie występować z brzegów. Dlatego eksperci radzą, by w miarę możliwości opuścić zagrożone tereny. Niewskazane jest również to, by kierowcy podróżowali po zalanych drogach lub by udawali się w pobliże cieków.

Jak wynika z informacji podawanych przez portal weather.com, w rezultacie podtopień i powodzi zamkniętych zostało kilka szkół.

Na weekend prognozowane są kolejne ulewy i burze. Meteorolodzy spodziewają się, że suma opadu od czwartku do niedzieli miejscami przekroczy tę, jaka powinna spaść w okolicy przez sześć miesięcy.

 

Francję nawiedzają ulewy

To nie pierwsze ulewy, które nawiedziły ten obszar Francji w ostatnim czasie. We wtorek 7 października lokalne władze ogłosiły stan klęski żywiołowej. Tego dnia zniszczeniu uległy drogi, domy i samochody. Z kolei 17 września deszczowa aura znów dokuczała mieszkańcom tego regionu. Na skutek nawałnic zginęło kilka osób.

 

 

Źródło: ENEX, connexionfrance.com, weather.com, tvnmeteo

Polecane:

Silne trzęsienie ziemi w Pakistanie 7.2 Stopnia
Francja - Napromieniowana cezem herbata z Japonii trafiła do Paryża
Indie - Na północy kraju temperatury są najniższe od 30 lat, pojawiły się również intensywne opady d...
Norwegia - Pojawiły się olbrzymie szczeliny w górze Mannen, ewakuowano okolicznych mieszkańców
Goteborg, Szwecja - Dwóch mężczyzn w maskach weszło do restauracji i zaczęło strzelać z broni automa...
Załoga ISS uciekła do statku Sojuz, w odległości zaledwie 2 km przeleciały szczątki rosyjskiego sate...
W Australii wyląduje wyjątkowy samolot, Antonov An-225 Mrija jest tylko jeden na świecie, jest najwi...
WWF - Trwa kolejne masowe wymieranie zwierząt, w ciągu ostatnich 46 lat wyginęło 58 procent populacj...
Oslo, Norwegia - Pięciopiętrowe centrum militarne na wypadek trzeciej wojny światowej pod słynnym ko...