Potężna nawałnica, która przeszła przez południowo-zachodnią Francję zabiła jedną osobę. Burza zniszczyła również domy i sparaliżowała komunikację. 70 tys. odbiorców zostało bez prądu. Straż pożarna miała pełne ręce roboty.

Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -1

Jak informowały lokalne media, przez południowo-zachodnie obszary Francji w nocy w poniedziałku na wtorek (31.08-01.09) przetoczyła się potężna nawałnica. Przyniosła obfite opady deszczu, grzmoty i silny wiatr, którego prędkość dochodziła do 100 km/h.

Zginęła młoda kobieta

Trudna sytuacja była m.in. w miejscowości Montbeton w departamencie Tarn-et-Garonne. Zginęła tam 29-letnia kobieta. Podczas wichury na jej samochód spadło potężne drzewo. Poza tym lokalne media informują o siedmiu osobach rannych.

W miejscowości Montauban drzewo przewaliło się w na 5000-litrowy zbiornik gazu. Burmistrz miasta zarządził zamknięcie wszystkich szkół podstawowych do czasu zabezpieczenia budynków. O otwarciu szkół wyższego szczebla mają zdecydować dyrektorzy.

Paraliż komunikacyjny

Nawałnica sparaliżowała również komunikację. Dwa pociągi z kilkudziesięcioma pasażerami utknęły na osiem godzin na trasie w Montauban. Zamknięte zostały lotniska w Tuluzie. Straż pożarna interweniowała ponad 200 razy. Wzywana była do usuwania powalonych drzew i odpompowywania wody z piwnic w całym regionie.

Silny wiatr powalił na ziemię również lokalne słupy energetyczne. Bez prądu w nocy z poniedziałku na wtorek zostało 70 tys. mieszkańców.

 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -4 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -3 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -2

Polecane:

USA - Nietypowa budowla, dom wytrzymujący huragany do 800 km/h
Holandia - Małe tornado przy niemieckiej granicy [Video]
Rosja - Silne mrozy na Syberii, w jakuckich miejscowościach w piątek zanotowano minus 55 st.C.
USA - Wyciek cieczy chłodzącej w elektrowni atomowej w New Jersey, przez nieszczelny zawór wyciekało...
Antarktyda - Pingwiny cesarskie zagrożone są wyginięciem przez topnienie lodów
Londyn, UK - W dzielnicy Barking polskie młode małżeństwo zostało zaatakowane przez "czarnoskór...
Włochy - Wystąpiła seria silnych wstrząsów sejsmicznych, magnitudy 5.3, 5.7, 5.3 w skali Richtera, w...
Buyukcekmece, Turcja - Helikopter zahaczył o wieżę telewizyjną i spadł na autostradę, zginęło 5 osób
Polska - Odkryto farmę trolli w polskim Facebooku i Twitterze liczącą 40 tysięcy fikcyjnych kont, fa...