Potężna nawałnica, która przeszła przez południowo-zachodnią Francję zabiła jedną osobę. Burza zniszczyła również domy i sparaliżowała komunikację. 70 tys. odbiorców zostało bez prądu. Straż pożarna miała pełne ręce roboty.

Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -1

Jak informowały lokalne media, przez południowo-zachodnie obszary Francji w nocy w poniedziałku na wtorek (31.08-01.09) przetoczyła się potężna nawałnica. Przyniosła obfite opady deszczu, grzmoty i silny wiatr, którego prędkość dochodziła do 100 km/h.

Zginęła młoda kobieta

Trudna sytuacja była m.in. w miejscowości Montbeton w departamencie Tarn-et-Garonne. Zginęła tam 29-letnia kobieta. Podczas wichury na jej samochód spadło potężne drzewo. Poza tym lokalne media informują o siedmiu osobach rannych.

W miejscowości Montauban drzewo przewaliło się w na 5000-litrowy zbiornik gazu. Burmistrz miasta zarządził zamknięcie wszystkich szkół podstawowych do czasu zabezpieczenia budynków. O otwarciu szkół wyższego szczebla mają zdecydować dyrektorzy.

Paraliż komunikacyjny

Nawałnica sparaliżowała również komunikację. Dwa pociągi z kilkudziesięcioma pasażerami utknęły na osiem godzin na trasie w Montauban. Zamknięte zostały lotniska w Tuluzie. Straż pożarna interweniowała ponad 200 razy. Wzywana była do usuwania powalonych drzew i odpompowywania wody z piwnic w całym regionie.

Silny wiatr powalił na ziemię również lokalne słupy energetyczne. Bez prądu w nocy z poniedziałku na wtorek zostało 70 tys. mieszkańców.

 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -4 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -3 Francja - Potężna nawałnica przeszła przez południowo-zachodnią część kraju -2

Polecane:

Japonia - Kolejne zagrożenie radioaktywnym cezem, napromieniowane materiały budowlane
Ekwador - Wulkan Tungurahua pokrył grubą warstwą popiołu miasto Huambalo [Video]
Rumunia - Bardzo dużo świeżego śniegu, wioski odcięte od świata
USA - Kolejny lej krasowy, tym razem zniknął golfista [Video]
USA - Ekstremalnie niskie temperatury sparaliżowały Chicago, termometry pokazały minus 28 st.C.
Tonga - Silna erupcja podwodnego wulkanu Tonga-Hunga Ha'apai, słup dymu i popiołu poleciał na 4.5 km...
Polska - Saperzy odkryli skarby z epoki brązu, biżuteria ma już trzy tysiące lat
Nenzing, Austria - 27-latek zaczął strzelać do ludzi podczas koncertu, następnie zastrzelił się, zgi...
Niemcy - Powstanie największy na świecie koncern specjalizujący się w biotechnologii i produkcji pes...