We wtorek w godzinach wieczornych rosyjska łódź rybacka pełna paliwa zatonęła u wybrzeży Gran Canarii, jednej z Wysp Kanaryjskich. Władze upewniają się, czy nie doszło do wycieku paliwa.

Gran Canarii, Hiszpania - Rosyjska łódź rybacka z 1400 tonami paliwa w zbiornikach zatonęła u wybrzeży jednej z Wysp Kanaryjskich

Łódź zatonęła w późnych godzinach wieczornych we wtorek, około 28 km na południe od Gran Canarii, jednej z najbardziej wysuniętych na południe wysp hiszpańskiego archipelagu.

Gran Canarii, Hiszpania - Rosyjska łódź rybacka z 1400 tonami paliwa w zbiornikach zatonęła u wybrzeży jednej z Wysp Kanaryjskich 2

Wybuchł pożar

W weekend na statku rybackim, który stał w porcie w Las Palmas, doszło do pożaru. Statek został odholowany tak, aby ogień utrzymać pod kontrolą. Zatonął w drodze powrotnej do portu.

– Ratownictwo Morskie zastosowało środki do przeciwdziałania zanieczyszczeniom. Odpowiednie służby sprawdziły, czy nie doszło do wycieku paliwa – poinformował hiszpański minister robót publicznych i transportu.

Na łodzi rybackiej mogło być około 1,4 tys. ton paliwa (zgodnie z danymi Greenpeace). Statek spoczywa na głębokości około 2400 metrów, na południe plaży Maspalomas, która słynie z piaszczystych wydm.

 

Katastrofa ekologiczna

W 2002 roku Hiszpania doświadczyła najgorszej w historii katastrofy ekologicznej. Tankowiec Prestige zatonął na północno-zachodnim wybrzeżu kraju. Do morza wydostało się ponad 5 tys. ton ropy. W katastrofie ucierpiał unikalny ekosystem morski.

Polecane:

Brazylia - Z platformy wiertniczej u wybrzeży kraju wycieka ropa
Receptura zmutowanego przez człowieka, najgroźniejszego wirusa H5N1 mogła już się wydostać z laborat...
Niemcy - Lew wskoczył przez okno do autobusu z turystami w parku safari
Włochy - Ustanowiono nowy rekord zimna na Ziemi, schłodzono duży obiekt do rekordowo niskiej tempera...
Irlandia - Rząd postanowił wprowadzić opłaty za wodę, która dotychczas była darmowa, w całym kraju z...
Dalfsen, Holandia - Pociąg osobowy uderzył w dźwig obsługowy, zginęła jedna osoba
Finlandia - Rząd pracuje nad programem państwowej pensji, która wynosić ma 550 euro dla każdego obyw...
Hiszpania - Ponad 2 tysiące osób zaraziło się wirusem grypy żołądkowej prawdopodobnie z wody butelko...
Ukraina - Zamach w Kijowie, zginął dziennikarz Paweł Szeremet [Video]