Około 20 osób zginęło, a nawet 60 zostało rannych w wyniku porażenia prądem po zerwaniu linii energetycznej w czasie pochodu karnawałowego w Port-au-Prince, stolicy Haiti.

Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale w Port-au-Prince

Do tragedii doszło we wtorek przed świtem, gdy ulicami miasta przemierzał korowód tancerek, tancerzy i uczestniczących w karnawale mieszkańców miasta i turystów.

18 lub 20 zabitych, dziesiątki rannych

W pewnym momencie na jedną z platform opadł kabel energetyczny z linii niskiego napięcia. Nie wiadomo, co spowodowało jego przerwanie. Kabel najpierw uderzył w głowę jednego z przebywających na platformie mężczyzn, momentalnie go paraliżując, a potem opadł na podest. Wtedy porażonych prądem zostało kilkadziesiąt kolejnych osób.

Tłum, widząc co się dzieje, zaczął w panice uciekać we wszystkich kierunkach. Nie wiadomo, czy ktoś został ranny z tego powodu.

Według różnych doniesień, w wyniku porażenia prądem zginęło 18 lub 20 osób, a dziesiątki innych zostało rannych i przewiezionych do szpitali. Agencja Reutera pisze o 60 takich osobach.

 
Red.:
Po oglądnięciu filmu można wywnioskować, że mężczyzna zbliżył się do linii średniego napięcia i wywołał łuk elektryczny i przejście ładunku przez niego i inne osoby do ziemi.
Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 5 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 4 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 1 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 2
zginęło, zabitych, rannych, porażenie prądem, linia energetyczna, karnawał, Port-au-Prince, Haiti, killed, wounded, electric shock, power line, carnival.

Polecane:

Syria - W walkach zginęło już 13 tysięcy osób, w tym bardzo wiele dzieci
Afganistan - Lawina błotna po trzęsieniu ziemi zabiła 80 osób, 20 rannych
Nowa Zelandia - Silne i bardzo głębokie trzęsienie ziemi, magnituda 7.0
Spożywanie czekolady zmniejsza ryzyko udaru mózgu, tylko nie wiadomo dlaczego
Antarktyda - Wysokie fale mogą przemieszczać się setki kilometrów pod powierzchnią lodu i kruszyć go...
Chińczycy zwiększają swoją aktywność na Antarktydzie i nikt nie wie co oni tam dokładnie robią
Medan, Indonezja - Wojskowy samolot transportowy uderzył w dach hotelu i eksplodował, zginęło co naj...
Filipiny - Ubogie rodziny zmuszają swoje dzieci do uprawiania seksu przed kamerą, transmitują to za ...
Buyukcekmece, Turcja - Helikopter zahaczył o wieżę telewizyjną i spadł na autostradę, zginęło 5 osób