Około 20 osób zginęło, a nawet 60 zostało rannych w wyniku porażenia prądem po zerwaniu linii energetycznej w czasie pochodu karnawałowego w Port-au-Prince, stolicy Haiti.

Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale w Port-au-Prince

Do tragedii doszło we wtorek przed świtem, gdy ulicami miasta przemierzał korowód tancerek, tancerzy i uczestniczących w karnawale mieszkańców miasta i turystów.

18 lub 20 zabitych, dziesiątki rannych

W pewnym momencie na jedną z platform opadł kabel energetyczny z linii niskiego napięcia. Nie wiadomo, co spowodowało jego przerwanie. Kabel najpierw uderzył w głowę jednego z przebywających na platformie mężczyzn, momentalnie go paraliżując, a potem opadł na podest. Wtedy porażonych prądem zostało kilkadziesiąt kolejnych osób.

Tłum, widząc co się dzieje, zaczął w panice uciekać we wszystkich kierunkach. Nie wiadomo, czy ktoś został ranny z tego powodu.

Według różnych doniesień, w wyniku porażenia prądem zginęło 18 lub 20 osób, a dziesiątki innych zostało rannych i przewiezionych do szpitali. Agencja Reutera pisze o 60 takich osobach.

 
Red.:
Po oglądnięciu filmu można wywnioskować, że mężczyzna zbliżył się do linii średniego napięcia i wywołał łuk elektryczny i przejście ładunku przez niego i inne osoby do ziemi.
Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 5 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 4 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 1 Haiti - 20 osób zginęło, a 60 zostało rannych na skutek porażenia prądem na karnawale 2
zginęło, zabitych, rannych, porażenie prądem, linia energetyczna, karnawał, Port-au-Prince, Haiti, killed, wounded, electric shock, power line, carnival.

Polecane:

Naukowcy rozszyfrowali budowę niezwykle groźnego białka, enzymu NDM-1 uodparniającego bakterie
Magnetyczne mydło pomoże w walce ze skutkami katastrof ekologicznych
USA - Ponad 1100 zdiagnozowanych przypadków krztuśca w stanie Waszyngton w tym roku
W papierosach są toksyczne substancje o których nie wiesz, producenci o nich nie informują
USA - Mózg 12-letniej dziewczynki zjadany jest przez niezwykle groźną amebę, do infekcji doszło w pa...
USA - NSA gromadzi dziennie blisko 5 miliardów rekordów na temat lokalizacji telefonów komórkowych n...
Google stworzy dla Audi platformę informacyjno-rozrywkową
USA - Rzadka choroba podobna do polio zaatakowała pięcioro dzieci w Kalifornii
Nowy Orlean, USA - Wiatr zdmuchnął wagony z mostu, potężna burza pozbawiła prądu ponad 200 tysięcy g...