Burza tropikalna Isaac spowodowała śmierć trzech osób na Haiti. Żywioł przemieszcza się teraz w kierunku Kuby i amerykańskiego stanu Floryda. Gubernator Florydy Rick Scott ogłosił stan wyjątkowy.

Wiatr wiejący z prędkością 95 kilometrów na godzinę i intensywne opady deszczu dał się we znaki mieszkańcom Haiti w nocy z piątku na sobotę. Ofiarami śmiertelnymi sztormu tropikalnego są matka i jej dziecko oraz 10-letnia dziewczynka. Zawaliły się na nich naruszone w czasie trzęsienie domy.

W związku z zagrożeniem powodziowym ewakuowano około 5 tys. osób – powiedziała Marie Alta Jean-Baptiste z haitańskiego biura pomocy obywatelskiej. Pod wodą znalazły się północne dzielnice stolicy kraju, Port-au-Prince.

Isaac to kolejny cios dla mieszkańców Haiti, próbujących wrócić do normalnego życia po tragicznym trzęsieniu ziemi z 2010 roku. Ponad dwa lata po katastrofie w namiotach dla bezdomnych mieszka nadal 200 tys. osób.

Kuba i Floryda w oczekiwaniu na żywioł

Z obliczeń meteorologów wynika, że burza tropikalna nawiedzi Kubę, gdzie trwają przygotowania do nadejścia żywiołu. Później może przeistoczyć się w huragan pierwszej kategorii i dotrzeć do Florydy. Przedstawiciele partii republikańskiej są przygotowani na odwołanie konwencji w Tampie, podczas której Mitt Romney ma zostać ogłoszony kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich.

 

Źródło: rmf24.pl

Polecane:

Japonia - Silne wstrząsy w pobliżu Fukushimy, magnituda 6.8
Kodak ogłosił upadłość, 132 lata na rynku, w 1975 roku zrobili pierwszy aparat cyfrowy
USA - Kodak miał tajny mały reaktor jądrowy w piwnicy w centrum miasta i ponad 1.5 kg uranu
Rosja - Kosmiczne skały spadały nad Murmańskiem
Chiny - Potężna eksplozja w Tianjin, to mogły być materiały wybuchowe znajdujące się w porcie, 50 os...
Ocieplenie klimatu przyspiesza, sierpień 2016 roku był najcieplejszy w historii pomiarów, był także ...
Naukowcy próbują zrozumieć "mechanizm miłości" badając norniki preriowe
Znany od 60 lat lek disulfiram, stosowany w terapii awersyjnej osób uzależnionych od alkoholu niszcz...
Wkrótce ruszy masowa produkcja modułu czytnika linii papilarnych, który będzie wbudowany w ekran sma...