Skwar sięgający 40 st. C utrzymuje się w Hiszpanii od kilku dni. Już w środę gorące masy powietrza dotrą do Wielkiej Brytanii i Niemiec. Ponadto na niebie pojawi się słońce.

Upały

Od kilku dni temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia przekracza 30 st. C. Miejscami wynosi 40 st. C. Upałowi nie widać końca. W poniedziałek termometry wszędzie wskażą wartości wyższe o 6-10 stopni niż zazwyczaj o tej porze. W połowie lipca zazwyczaj temperatura powietrza w Pampelunie sięga 28 st. C, w Madrycie 30 st. C a w Kordobie nawet 36 st. C. Według prognoz w większości kraju powietrze nagrzeje się do 38 st. C. W Kordobie niewykluczone, że odnotujemy 43 st. C.

– W Madrycie spodziewamy się przynajmniej czterech dni z rzędu z temperaturą 38 st. C – powiedział Steve Travis, meteorolog z Accuweather.

Dopowiedział, że upał utrzyma się co najmniej do połowy tygodnia. Od  środy od północnego-zachodu zacznie się ochładzać. Synoptyk przestrzega również przed gwałtownymi burzami.
Za upał, który panuje w Hiszpanii od połowy lipca odpowiada wyż. Ośrodek wysokiego ciśnienia ulokował się nad Półwyspem Iberyjskim ściągając w te rejony gorące masy powietrza.

 

Upał w Niemczech

W połowie tygodnia skwar znad Hiszpanii dotrze do Niemiec. Odnotujemy temperaturę rzędu 26-30 st. C. Ze środy na czwartek w Niemczech spodziewane są groźne burze.

 

Ciepło i słonecznie w Wielkiej Brytanii

Skwar pojawi się również w Wielkiej Brytanii. Według synoptyków ma to być najgorętszy jak dotąd tydzień na Wyspach Brytyjskich w tym roku. W wielu regionach temperatura powietrza przekroczy 30 st. C. Mimo że na niebie nie zabraknie słońca, to w niektórych regionach zagrzmi. Lokalni synoptycy ostrzegają przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi.

 

Źródło: AccuWeather, nwemail.co.uk, tvnmeteo

 

Polecane:

Kolejna zapadająca się droga w Kaliforni
Niemcy, Włochy - W Monachium padł rekord temperatury 20.7 st.C, w Rzymie do 20 st.C
Księżyc Saturna wygląda inaczej niż naukowcy myśleli, sonda Cassini w lutym przeskanowała grawitację...
Biegun Południowy - 18 rejonów Oceanu Antarktycznego zdominowane zostały przez nieznane dotąd gatunk...
Chłopcy, którzy zaczęli palić papierosy przed 11 rokiem życia, zwiększają ryzyko wystąpienia nadwagi...
Turcja - Podczas ćwiczeń rozbiły się dwa samoloty odrzutowe
Do Rosji wróciła zima, mrozy i śnieżyce, w Jakucji temperatura spadła z +8 do minus 17 st.C.
Telewizor od LG jak tapeta, grubość zaledwie 0.97 mm, 4k OLED 55 cali waży tylko 1.9 kg
Rosja - Według raportu WADA w większości dyscyplin sportowych stosowano doping sponsorowany przez pa...