60 l/mkw deszczu spadło w ciągu godziny w południowo-wschodnich i środkowych regionach Hiszpanii. Woda spowodowała podtopienia budynków oraz dróg. Zakłócony został ruch samochodowy i kolejowy. Nikt nie ucierpiał.

Rambla de Espinardo

Ulewa przeszła przez południowo wschodnie i środkowe regiony Hiszpanii. W prowincjach Walencja i Castellom spadło nawet do 66 l/mkw deszczu. Nawałnica spowodowała utrudnienia na drogach i na kolei. Dwie szkoły zostały zamknięte, ponieważ niskie piętra znalazły się pod wodą.

Najgorzej jest w Murcji

Jak podaje portal elEconomista.es największe szkody odnotowane zostały w Murcji. Straż pożarna w tym regionie otrzymała w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek 390 telefonów alarmowych. Najwięcej interwencji dotyczyło zalanych budynków mieszkalnych i usługowych oraz dróg. Lokalne władze musiały wyłączyć z ruchu samochodowego wiele podtopionych ulic. Połamane gałęzie spadały na drogi i samochody.

Nawałnice na zachodzie Europy

Nawałnice przechodzą przez Półwysep Iberyjski. Deszcze paraliżują miasta wzdłuż wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego. W Portugalii, w Porto i w Lizbonie, wiatr połamał drzewa i gałęzie, przewalając się na budynki mieszkalne. Strażacy na tym obszarze interweniowali ponad pięćdziesiąt razy.

Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 1 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 3 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 2

Polecane:

Rekordy zimna w Czechach i w Szwajcarii, nawet -39.4 st.C.
USA - Ulewny deszcz i gradobicie w Las Vegas, do godziny 22.00 w ziemię uderzyło 741 piorunów
Panika w rosyjskich mediach, w 2032 r. w Ziemię może uderzyć duża asteroida, prawdopodobieństwo wyno...
Polska - 11 osób dziennie popełnia samobójstwo
Grecja, Turcja - Ponad 260 osób ucierpiało w wyniku trzęsienia ziemi, do którego doszło w sobotę ran...
Polska - Plus Bank zignorował żądania hakera, wyciekły wszystkie dane pierwszych 500 klientów biznes...
Włochy - Wystąpiło najsilniejsze od 36 lat trzęsienie ziemi, magnituda 6.6 w skali Richtera, dwa dni...
Niemcy - Zaskakująca strategia koncernu w Europie, Volkswagen kwestionuje szkodliwość tlenku azotu e...
Met Office ostrzega, że ta zima może być najzimniejsza na Wyspach Brytyjskich od 35 lat, wir polarny...