60 l/mkw deszczu spadło w ciągu godziny w południowo-wschodnich i środkowych regionach Hiszpanii. Woda spowodowała podtopienia budynków oraz dróg. Zakłócony został ruch samochodowy i kolejowy. Nikt nie ucierpiał.

Rambla de Espinardo

Ulewa przeszła przez południowo wschodnie i środkowe regiony Hiszpanii. W prowincjach Walencja i Castellom spadło nawet do 66 l/mkw deszczu. Nawałnica spowodowała utrudnienia na drogach i na kolei. Dwie szkoły zostały zamknięte, ponieważ niskie piętra znalazły się pod wodą.

Najgorzej jest w Murcji

Jak podaje portal elEconomista.es największe szkody odnotowane zostały w Murcji. Straż pożarna w tym regionie otrzymała w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek 390 telefonów alarmowych. Najwięcej interwencji dotyczyło zalanych budynków mieszkalnych i usługowych oraz dróg. Lokalne władze musiały wyłączyć z ruchu samochodowego wiele podtopionych ulic. Połamane gałęzie spadały na drogi i samochody.

Nawałnice na zachodzie Europy

Nawałnice przechodzą przez Półwysep Iberyjski. Deszcze paraliżują miasta wzdłuż wybrzeża Atlantyku i Morza Śródziemnego. W Portugalii, w Porto i w Lizbonie, wiatr połamał drzewa i gałęzie, przewalając się na budynki mieszkalne. Strażacy na tym obszarze interweniowali ponad pięćdziesiąt razy.

Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 1 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 3 Hiszpania - W godzinę spadło 66 l na mkw, największe szkody w rejonie Murcji 2

Polecane:

Największa od 200 lat erupcja wulkanu Shinmoe
Portugalia - 20 pożarów lasów w rejonie Miranda de Corvo
Czwarty miesiąc erupcji pod El Hierro, powoli wyłania się nowa wyspa z prędkością 10 metrów na miesi...
Ukraina - 920 kilometrów kwadratowych lodu w Zbiorniku Kijowskim, ogromna tama i aglomeracja z 5 mln...
Nigeria - Nadal trwa powódź, mieszkańcy znajdują w swoich domach węże, krokodyle, a nawet hipopotamy
UK - Atak zimowej pogody spowodował czasowe wyłączenie niektórych obiektów kompleksu atomowego Sella...
Indonezja - Potężna erupcja wulkanu Kelud na Jawie, popiół wzbił się na 17 km, spadł nawet 200 km od...
Hampshire, UK - Rozbił się mały samolot, przeżył tylko sześcioletni chłopiec
USA - Mężczyzna wpadł do gorącego źródła w Parku Narodowym Yellowstone