Jeden Polak jest w grupie 30 osób, które trafiły do szpitali po wypadku autokaru na autostradzie łączącej Walencję z Barceloną na północnym wschodzie Hiszpanii – podały władze regionu autonomicznego Katalonia. Pojazdem podróżowali studenci, w tym zagraniczni. Zginęło 13 osób.

Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -1

Hiszpańskie służby ustalają szczegóły i przyczyny wypadku. Z informacji uzyskanych przez nasze służby konsularne z centrum kryzysowego w Tortosa wynika, że na obecną chwilę wśród poszkodowanych w wypadku jest jeden polski obywatel, aktualnie hospitalizowany– poinformował PAP dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak. Dodał, że konsul jest w kontakcie z rodziną rannego Polaka. Powiedział też, że „jak dotąd brak informacji o tożsamości ofiar śmiertelnych”.

Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów

Do wypadku doszło na autostradzie AP7, biegnącej wzdłuż wschodniego wybrzeża Hiszpanii, niedaleko Freginals, około 150 km na południe od Barcelony, stolicy Katalonii. Studenci wracali z Walencji, gdzie odbywało się tradycyjne święto ognia (Fallas de Valencia), znane m.in. z pokazów fajerwerków. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -12

Kierowca uderzył w barierę po prawej stronie jezdni i skręcił w lewo tak gwałtowne, że autokar znalazł się na drugim pasie autostrady –wyjaśniał dyrektor departamentu spraw wewnętrznych Katalonii Jordi Jane. Następnie autokar uderzył w pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka; dwóch pasażerów tego pojazdu zostało rannych– sprecyzował.

Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -11
Autokarem podróżowało 57 osób, w tym kierowca, który wyszedł cało z wypadku i jest obecnie przesłuchiwany.

Studenci z Uniwersytetu Barcelońskiego byli uczestnikami programu Erasmus. Przedstawiciel władz Katalonii nie ujawnił ich narodowości.

Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -9 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -8 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -7 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -6 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -5 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -4 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -3 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -2 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -1 Hiszpania - W wypadku autokaru zginęło 14 studentów -10

Źródło: rmf24, PAP

Polecane:

Francja - Mleko dla niemowląt z kawałkami metalu
Grecja - Ogromna ulewa przeszła nad Atenami, największa od ponad 50 lat
Rosja - Zaginął w kosmosie satelita szpiegowski
Montevrain, Francja - Trwają poszukiwania tygrysa, który był widziany koło Paryża
UK - Zarażona wirusem Ebola pielęgniarka, która wróciła z Sierra Leone jest w stanie krytycznym, nie...
Czechy - Ruszył proces Polaka który spowodował katastrofę z udziałem Pendolino, sąd udostępnił nagra...
Amerykanie z wizą do Polski? Kraje, które wymagają wiz od obywateli państw UE, same mogą zostać obję...
Hamburg, Niemcy - Nieznany sprawca zastrzelił rowerzystę, następnie ostrzelał nadjeżdżający samochód...
W Rosji znajduje się platforma sieciowa, w której od 7 dolarów można wykupić dostęp do danych z pona...