Firma HP uruchomiła globalny dobrowolny program bezpłatnego wycofania i wymiany przegrzewających się akumulatorów w wybranych notebookach i przenośnych stacjach roboczych. „Klienci powinni niezwłocznie przestać używać akumulatorów objętych programem” – czytamy w komunikacie na stronie amerykańskiego koncernu.

Program obejmuje niektóre sprzedawane na całym świecie od grudnia 2015 do grudnia 2017 roku notebooki HP: Probook 64x i 65x (G2 i G3), x360 310 G2, ENVY m6, Pavilion x360 oraz HP 11. Wadliwe akumulatory znalazły się również w części przenośnych stacji roboczych HP Zbook (17 G3 i G4 oraz Studio G3).

„Akumulatory te mogą się przegrzewać i stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń u klientów” – podało HP na swojej stronie internetowej.

 

Bezpłatny zwrot

Wiele z akumulatorów wbudowano w urządzenia, co oznacza, że nie mogą zostać wymienione samodzielnie przez klientów. Według zapewnień firmy w zamian za każdy sprawdzony i podlegający wycofaniu akumulator nabywcy otrzymają bezpłatnie nowy.

Liczba urządzeń z wadliwymi akumulatorami nie jest znana. Aby sprawdzić, czy dane urządzenie jest objęte programem, nabywcy urządzeń HP mogą pobrać ze strony producenta bezpłatny program diagnostyczny: HP Battery Program Validation Utility.

Producent zapewnił również klientom aktualizację systemu BIOS wprowadzającą akumulator w tryb bezpieczeństwa, w którym następuje jego rozładowanie po podłączeniu zasilacza, co pozwala na korzystanie z notebooka lub stacji bez ryzyka.

Decyzja została podjęta we współpracy z amerykańską komisją ds. bezpieczeństwa produktów i konsumentów (Consumer Product Safety Commission).

W tabeli poniżej znajdują się nazwy notebooków, których akumulatory mogą być objęte programem.

Lista produktów firmy HP objętych programem

 

Źródło: PAP, tvn24bis

Polecane:

Wietnam - 13 ofiar osunięć ziemi
KwaZulu-Natal, Afryka Południowa - Deszcze spowodowały powódź, zginęło 8 osób, 700 domów zostało zni...
Naukowcy twierdzą, że La Nina może wywoływać epidemie grypy
Afryka - Obfite opady śniegu na południu kontynentu, największa śnieżyca od 15 lat
Francja - 33 małe pęknięcia zbiorników w siedmiu elektrowniach atomowych, władze wiedziały o tym od ...
USA - Z wulkanu Cleveland na Alasce wydobywa się wysoka na prawie pięć kilometrów chmura pyłu, która...
Rosja - Płoną lasy i górzyste zarośla tajgi, pożar na Syberii trwa już od połowy kwietnia, 1500 stra...
Moskwa, Rosja - Wielu pacjentów w klinice okulistycznej straciło wzrok po podaniu zastrzyku tego sam...
Belgia i USA - Nieudany atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli i nożownik na lotnisku w...