Północne regiony Indii są odcięte od świata w związku z intensywnymi opadami śniegu i deszczu. Biały puch uniemożliwia pracę lotnisk, a wiele dróg jest zupełnie nieprzejezdnych z powodu zasp lub lokalnych podtopień terenu. Z powodu pogody władze zdecydowały o zamknięciu szkół i urzędów na dwa dni, a synoptycy prognozują że warunki nie ulegną poprawie przynajmniej przez dobę.

Intensywne opady deszczu i śniegu od wtorku powodują chaos w regionie indyjskiej Kotliny Kaszmirskiej. Pokrywa śnieżna utrudnia codzienne życie mieszkańcom, a lokalne ulewy wywołują powodzie, zalewające budynki i drogi.

Metr śniegu i lokalne powodzie

W mieście Śrinagar, letniej stolicy indyjskiej części regionu Dżammu i Kaszmir, pokrywa śnieżna sięga około metra, a mieszkańcy prawie nie opuszczają domów.

W centrum miasta – kupieckiej dzielnicy Lal Chowk – śnieg i deszcz doprowadziły do podtopień, utrudniając poruszanie się zarówno pieszym, jak i kierowcom. Trudne warunki pogodowe wymusiły na władzach we wtorek decyzję o zamknięciu urzędów i szkół na dwa dni.

Paraliż na lądzie i w powietrzu

Duże ilości białego puchu powodują paraliż w lokalnym transporcie. Z powodu zalegających zasp zdecydowano o wyłączeniu z ruchu jedynej, liczącej 294 kilometry autostrady łączącej stolicę regionu z resztą Indii.

Biały puch jest sporym problemem także dla lokalnego lotniska. Rzecznik prasowy potwierdził informację, że od wtorku rano pogoda skutecznie uniemożliwia zarówno start, jak i lądowanie maszyn.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków warunki nie ulegną poprawie przez przynajmniej dobę, skazując wielu pasażerów na koczowanie na lotnisku.

Źródło: The Times of India, tm

Polecane:

Dym nad elektrownią Fukushima I, stan zagrożenia podniesiony do 5 stopnia
W czerwcu będzie już gotowy rurociąg omijający cieśninę Ormuz, popłynie 2.8 kubika ropy na sekundę
NASA - Zmierzono obrót czarnej dziury
Rosja - Naukowcy nie ustalili jeszcze przyczyny powstania gigantycznego krateru na Syberii, słychać ...
Przechylony prawie o 50 stopni statek Modern Express dryfuje po morzu, jak na razie próby zholowania...
Indie - Kierowca autobusu prawdopodobnie zginął od uderzenia meteorytu, jeżeli teoria się potwierdzi...
Do połowy 2017 roku na świecie ma być 5 miliardów aktywnych telefonów
Stworzono całkiem nową architekturę tranzystorów, dzięki której znacznie zwiększy to wydajność proce...
Sportowy samochód elektryczny Tesla Roadster rozpędza się od 0-100 km/h w 1.9 sekundy, prędkość maks...