Co najmniej 37 osób zginęło w poniedziałek rano pod kołami pociągu w stanie Bihar we wschodnich Indiach. Jest wielu rannych, a bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie się zwiększy – poinformowała indyjska telewizja.

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, nie są do końca jasne, a według różnych źródeł zginęło nawet 37 osób. Około 30 ludzi jest rannych – podała agencja EFE, powołując się na źródła policyjne.

Według przedstawiciela kolei, grupa ludzi stanęła na torach, licząc, że zatrzyma pociąg, który zgodnie z rozkładem jazdy nie miał przystanku na tej stacji. Według agencji Kyodo, która powołuje się na lokalną telewizję, ludzie zginęli, gdy usiłowali wsiąść do pociągu i zostali przejechani przez drugi skład, przejeżdżający po sąsiednich torach.

 

Część ofiar to pielgrzymi powracający z porannych modlitw w pobliskiej hinduistycznej świątyni Katyayani w miasteczku Dhamara Ghat, położonym około 200 km od stolicy stanu Patny.

Lincz na maszyniście

Kilkaset metrów za miejscem wypadku pociąg zatrzymał się, a rozwścieczony tłum wyciągnął z pociągu maszynistę i pobił go. Według jednych źródeł mężczyzna zmarł, według innych został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym – podaje Associated Press.

Tłum wygonił też z pociągu wszystkich pasażerów i podpalił niektóre wagony. Grupy młodych mężczyzn zaczęły dewastować dwa inne pociągi stojące na stacji.

W Indiach codziennie ginie pod kołami pociągów około 40 osób – pisze agencja AP, wyjaśniając, że wielu ludzi wypada ze skrajnie przeładowanych wagonów, a inni to bezdomni mieszkający przy torowisku

Źródło: PAP, tvn24

Polecane:

Pierwszy procesor Intela z tranzystorem 3D Tri-Gate
Bangladesz - Nietypowa burza, pioruny zabiły 40 osób w jeden dzień i poraziły ponad 150 osób
Wietnam - Groźny wirus atakuje przedszkola, zmarło już 109 dzieci, a ponad 52 tysiące zachorowało
Chile - Silne trzęsienie ziemi, magnituda 6.6, budynki chwiały się 500 km od epicentrum
Nowy sposób szukania metanu w atmosferach odległych planet pomoże w szukaniu życia pozaziemskiego
Indie - 20-latek wskoczył na wybieg białego tygrysa w ZOO w New Delhi i już nie wyszedł [Video]
NASA przełożyła fazę testową bezzałogowego statku kosmicznego Orion, który po 2030 roku ma wynieść c...
USA - Uratowano mężczyznę, który dryfował 66 dni na otwartym morzu, jadł surowe ryby i łapał deszczó...
Ekwador - Dwa trzęsienia ziemi o sile 5.8 i 6.3 w skali Richtera, na głębokości zaledwie 17 i 19 km