Co najmniej 37 osób zginęło w poniedziałek rano pod kołami pociągu w stanie Bihar we wschodnich Indiach. Jest wielu rannych, a bilans ofiar śmiertelnych prawdopodobnie się zwiększy – poinformowała indyjska telewizja.

Okoliczności, w jakich doszło do tragedii, nie są do końca jasne, a według różnych źródeł zginęło nawet 37 osób. Około 30 ludzi jest rannych – podała agencja EFE, powołując się na źródła policyjne.

Według przedstawiciela kolei, grupa ludzi stanęła na torach, licząc, że zatrzyma pociąg, który zgodnie z rozkładem jazdy nie miał przystanku na tej stacji. Według agencji Kyodo, która powołuje się na lokalną telewizję, ludzie zginęli, gdy usiłowali wsiąść do pociągu i zostali przejechani przez drugi skład, przejeżdżający po sąsiednich torach.

 

Część ofiar to pielgrzymi powracający z porannych modlitw w pobliskiej hinduistycznej świątyni Katyayani w miasteczku Dhamara Ghat, położonym około 200 km od stolicy stanu Patny.

Lincz na maszyniście

Kilkaset metrów za miejscem wypadku pociąg zatrzymał się, a rozwścieczony tłum wyciągnął z pociągu maszynistę i pobił go. Według jednych źródeł mężczyzna zmarł, według innych został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym – podaje Associated Press.

Tłum wygonił też z pociągu wszystkich pasażerów i podpalił niektóre wagony. Grupy młodych mężczyzn zaczęły dewastować dwa inne pociągi stojące na stacji.

W Indiach codziennie ginie pod kołami pociągów około 40 osób – pisze agencja AP, wyjaśniając, że wielu ludzi wypada ze skrajnie przeładowanych wagonów, a inni to bezdomni mieszkający przy torowisku

Źródło: PAP, tvn24

Polecane:

Antarktyda - Za kilka dni brytyjscy naukowcy dowiercą się do Jeziora Ellswortha, przewiercą ponad 3 ...
Prawdopodobnie najstarszą gwiazdą we wszechświecie jest gazowy gigant HD 140283 oddalony o 13.2 mld ...
Indonezja - Po 28 latach obudził się wulkan Rokatenda, lawa spaliła we śnie 6 osób
USA - Czwarty największy pożar w Kalifornii, gasi go 5 tysięcy osób
Cyklon Phailin uderzył w Indie, zginęło 14 osób, około 600 tys. zostało bez dachu nad głową
WHO - W trzy dni 45 ofiar wirusa Ebola, 1711 zarażonych i 932 zgony, najwięcej w Liberii
Chiny - Trzęsienie ziemi o sile 5.9 w skali Richtera wystąpiło w prowincji Syczuan, zginęły dwie oso...
Francja - Potężna eksplozja w Paryżu zniszczyła część budynku, przyczyna nieznana
Entre Rios, Argentyna - Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi, pływały nawet samochody [Video]