Ponad 6 tys. mieszkańców Dżakarty było ewakuowanych z powodu intensywnych opadów deszczu które w ostatnich dniach nawiedzały ten region. Woda zalała dzielnice handlowe i mieszkalne indonezyjskiej stolicy. Synoptycy prognozują, że to nie koniec opadów. Liczba ewakuowanych może się zwiększyć.

Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 1

Jak donoszą lokalne media, mieszkańcy Dżakarty (stolica Indonezji) zmagają się ze skutkami intensywnych opadów deszczu. Niemal co roku w porze deszczowej ulice tego miasta są zalewane. Jednak jak podkreślają Indonezyjczycy, tym razem sytuacja jest poważna.

6 tys. ewakuowanych

Woda zalała dzielnice biznesowe i mieszkalne Dżakarty. Zamknięto sklepy i galerie handlowe. We wtorek 10 lutego ewakuowano ponad 6 tys. osób. W akcjach ratowniczych pomagała policja. Część mieszkańców, którym woda zalała domy, trafiła do miejscowego szpitala i oczekuje, aż woda opadnie.

Krajowa Agencja Meteorologii, Klimatologii i Geofizyki (BMKG) zapowiada, że w najbliższych dniach może jeszcze padać. Liczba ewakuowanych wzrośnie. Lokalne władze utworzyły 14 centrów ewakuacyjnych dla ofiar powodzi.

Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 2

Pora deszczowa

Intensywne opady nie dziwią Indonezyjczyków. Trwa obecnie pora deszczowa, a system kanalizacji podziemnej w Dżakarcie jest kiepski. Woda przepełnia kanały, które zwykle nie wytrzymują ilości i naporu wody. Jednak jak sami przyznają, z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza.

– Kiedy byłem małym chłopcem, woda podczas powodzi sięgała do kostek. W ostatnich latach jest jej coraz więcej – informował w wywiadzie dla lokalnych mediów mieszkaniec Dżakarty.

Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 7 Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 6 Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 5 Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 4 Indonezja - Powódź w Dżakarcie, 6 tysięcy osób ewakuowanych 3

Źródło: Reuters TV, tvnmeteo
intensywne opady deszczu, Dżakarta, Indonezja, powódź, heavy rain, Jakarta, Indonesia, flood.

Polecane:

Stany Zjednoczone potajemnie wspomagały rozwój francuskiego arsenału jądrowego
UK - Poprawiono system przeciwpowodziowy przesuwając siedmiokilometrowe wały o dwa kilometry w głąb ...
Do Europy może trafić 6 milionów uchodźców
Norwegia - Ulewne deszcze wywołały powódź, w okręgu Telemark jest najwyższy od stu lat poziom wody
Siły pływowe Księżyca wpływają na ilość opadów na Ziemi
Meksyk - 13-latek zadźgał nożem 11-latkę, ponieważ znalazła sobie nowego chłopaka
W Australii wyląduje wyjątkowy samolot, Antonov An-225 Mrija jest tylko jeden na świecie, jest najwi...
Hawaje, USA - Wulkan Kilauea jest najaktywniejszym wulkanem na świecie, jego erupcja trwa nieprzerwa...
Koszt podzespołów nowego iPhone’a X wynosi około 413 dolarów, ceny w Polsce zaczynają się od 4979 zł