W czwartek pogoda na Zachodnim Brzegu Jordanu wiele osób zaskoczyła. W Galilei pada ulewny deszcz, a na wybrzeżu Morza Śródziemnego odnotowano porywy wiatru o prędkości 80 km/h. Trzeci rok z rzędu w Jerozolimie spadł śnieg. Było go 10 cm.

Na Zachodnim Brzegu Jordanu z powodu silnych opadów śniegu zamknięte są szkoły i instytucje państwowe. Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało, że w środę w Strefie Gazy przewieziono do szpitali 30 osób, które ucierpiały w wyniku powodzi spowodowanych przez ulewne deszcze.
Bałwan przy palmie

Palmy i cyprysy uginają się pod ciężarem śniegu, a na ulicach dzieci bawią się w śniegu, ponieważ szkoły są zamknięte. – Zamiast iść do szkoły, lepimy bałwany i rzucamy się śnieżkami. Jest fantastycznie – przyznał jeden z chłopców, bawiący się z kolegami.

Nie wyklucza się, że drogi na Wzgórzach Golan mogą być po południu nieprzejezdne – ostrzegło izraelskie ministerstwo transportu. Zaapelowało też do mieszkańców, aby wykorzystywali transport publiczny i nie jeździli prywatnymi samochodami w rejonach dotkniętych silnymi opadami.

Nie wszyscy się cieszą

Przywódca opozycyjnej Partii Pracy Isaak Herzog zaapelował do premiera i ministra finansów o zapewnienie środków z budżetu na pomoc dla bezdomnych i ubogich.

– Kiedy wiele osób cieszy się ze śniegu, tysiące starszych, bezdomnych i biednych ludzi nie stać na ogrzewanie, a nawet na ciepłe koce – podkreślił.

Źródło: PAP, Reuters, tm, rmf24

Polecane:

Korea Północna - 30 osób zginęło w powodziach, 6750 budynków zniszczonych, 15 800 osób bez dachu nad...
Japonia - Zatrzęsły się wyspy Izu, magnituda 5.6
Rosja - W ciągu sześciu lat chcą wydać 70 miliardów dolarów na system do niszczenia asteroid zmierza...
Włochy - Ulewne deszcze na północnym zachodzie kraju spowodowały liczne osuwiska ziemi
Rozkodowano złożony genom kleszcza, który zawiera powtórzone fragmenty DNA odpowiadające za jego nad...
USA - DARPA zaprezentowała nowy projekt bezzałogowego samolotu wyposażonego w funkcję pionowego star...
Zawał serca częstszy w niskich temperaturach
Na Wyspie Świętej Heleny znajduje się najbardziej bezużyteczne lotnisko na świecie
W Indiach odkryto skamieniały szkielet wielkiego gada morskiego sprzed 150 milionów lat, to pierwsze...