Śnieg dręczy Japonię. Dotąd przez fatalne warunki pogodowe dwie osoby straciły życie, a 1,6 tys. zostało rannych. Ponadto doszło do 5,5 tys. wypadków drogowych, a setki lotów zostały odwołane.

Śnieg w Tokio

W prefekturze Nagano, w środkowej części wyspy Honsiu, 71-letni mężczyzna zginął, gdy wpadł do rowu w czasie odśnieżania okolic swojego domu. Z kolei 66-letni mężczyzna, druga ofiara śmiertelna ataku zimy w Japonii, poniósł śmierć, kiedy pojazd którym jechał, wpadł w poślizg. Jak dotąd nie podano więcej informacji o tym wypadku.

Ranni to z kolei głównie osoby starsze, które poślizgnęły się na chodnikach, a także kierowcy i pasażerowie samochodów, które wpadły w poślizg. Jak podały japońskie media, w ciągu doby doszło do ponad 5,5 tys. wypadków drogowych, za którymi stały trudne warunki atmosferyczne.

700 lotów anulowanych

Poniedziałkowe i wtorkowe wyjątkowo gwałtowne opady śniegu zmusiły władze do zawieszenia wielu połączeń kolejowych i zamknięcia autostrad.

Sparaliżowany został ruch lotniczy – anulowano prawie 700 lotów krajowych i kilka międzynarodowych. Z tego powodu ucierpiało ponad 100 tys. pasażerów wracających do domów po przedłużonym weekendzie – poniedziałek był w Japonii dniem wolnym od pracy.

 

Tak źle w 2006

W zespole miejskim Tokio śnieg pada niemal każdej zimy, ale rzadko zdarza się, by warstwa białego puchu sięgała tam 10-15 centymetrów. Według japońskiej agencji meteorologicznej ostatnio tak obfite opady śniegu odnotowano w styczniu 2006 roku.

Źródło: PAP, tm

Polecane:

Japonia: biała chmura nad elektrownią Fukushima i silne wstrząsy w Tokio
Vanmo, Chiny - Ogromna powódź, setki tysięcy osób ucieka przed wodą
Węgry - W 15 największych miastach ogłoszono alarm smogowy, sześciokrotnie przekroczone normy
USA - W ciągu samego lata padło 240 rekordów ciepła i zapanowała najgorsza susza od 56 lat
ISS - Polski analizator częstotliwości radiowych RFA bada plazmę wokół stacji kosmicznej
USA - Chińscy hakerzy wykradli plany najnowocześniejszych myśliwców, śmigłowców, rakiet, dronów oraz...
Tajwan - Rozbił się samolot ATR-72, który lądował podczas burzy w mieście Magong, zginęło 51 osób
Chile - Przez Los Lagos przetoczyły się nawałnice, fala powodziowa porywała domy [Video]
USA - Niepokojąca wśród nastolatków tendencja spożywania nasion roślin ogrodowych w celu osiągnięcia...