W Japonii trzy osoby zginęły z powodu intensywnych opadów śniegu. W niektórych miejscach w ciągu jednej doby spadło ponad metr białego puchu. Śnieżyce, które pojawiły się na północy i zachodzie tego regionu sparaliżowały drogi i lotniska.

Japonia - W ciągu doby w spadł ponad metr śniegu 4

W środę 17 grudnia dwa pojedyncze układy niskiego ciśnienia zaczęły nasuwać się nad zachodnią i północną Japonię. Wraz z nimi nad tym regionem pojawił się silny wiatr oraz obfite opady śniegu. Niestety z powodu śnieżyc do tej pory odnotowano śmieć trzech osób.

– Układ niskiego ciśnienia nasilił się dramatycznie, gdy przeniósł się w pobliżu wybrzeża Pacyfiku. Teraz jest zablokowany na wschodnim krańcu Hokkaido – informował meteorolog Nick Wiltgen z weather.com.

Japonia - W ciągu doby w spadł ponad metr śniegu 5

Śmiertelne śnieżyce w Japonii

Pierwszą ofiarą śnieżyc jest 74-letnia kobieta, która straciła życie w wyniku zawalenia dachu. Zadaszenie magazynu nie wytrzymało naporu śniegu. Dwie pozostałe osoby zginęły w wypadkach drogowych.

W Hokkaido z powodu opadów śniegu dwie osoby zostały ranne. Jeden człowiek poślizgnął się i złamał nogę. Drugi wylądował w szpitalu z połamanymi żebrami. Silny wiatr przewrócił jego przyczepę.

Śnieżyca uwięziła również trzech mężczyzn na górze Mount Shiraga na wyspie Sikoku w zachodniej Japonii. Nie są w stanie samodzielnie zejść ze szczytu. Lokalne władze wstrzymały akcję ratunkową z powodu obfitych opadów śniegu. Miała być wznowiona w czwartek rano (czasu lokalnego).

 Japonia - W ciągu doby w spadł ponad metr śniegu 3

Ponad metr śniegu

W prefekturze Niigata w ciągu jednej doby spadło ponad metr śniegu. Z dnia na dzień spore opady białego puchu (20 cm) odnotowano również w miejscowości Nagoya. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej pierwszy raz od siedmiu lat spadło tak dużo śniegu.

Agencja wydała ostrzeżenia w 11 z 47 prefektur. Zaleca, by pozostać w domach do czasu ustabilizowania się sytuacji pogodowej.

Japonia - W ciągu doby w spadł ponad metr śniegu 2

Paraliż komunikacyjny

Jak informują lokalne media, z powodu śnieżyc ponad 300 lotów zostało anulowanych. Również w ruchu kolejowym wystąpiły utrudnienia. Tysiące zdenerwowanych pasażerów oczekiwało na dworcach na spóźnione pociągi w zachodniej i północnej Japonii. Dziesiątki samochodów utknęły pod grubą warstwą białego puchu.

Japonia - W ciągu doby w spadł ponad metr śniegu 6
W samym Tokio nie odnotowano utrudnień.

Polecane:

Dziś przeleci bardzo blisko Ziemi planetoida 2005 YU55 o średnicy aż 400 metrów, z prędkością 50 tys...
Oahu, Hawaje - Z superkomórki burzowej spadł grad, który pobił rekord z 1950 roku, miał 10.8 x 5.7 x...
USA - Samochód bez kierowcy firmy Google został dopuszczony do ruchu w Nevadzie
Azja i USA - Zidentyfikowano nową chorobę podobną do AIDS
USA - Dzięki wczesnej terapii prawdopodobnie wyleczono dziecko, które urodziło się z wirusem HIV, to...
Czechy - Praga już po fali kulminacyjnej [Video]
Specyficzne łysienie mężczyzn może wskazywać na 40 proc. wzrost zagrożenia agresywną formą nowotworu...
Tijuana, Meksyk - Na parking przed marketem w pobliżu granicy z USA spadł dron z trzema kilogramami ...
W gwiazdozbiorze Wężownika odkryto planetę prawdopodobnie możliwą do zamieszkania, znajduje się w od...