Powodzie dotknęły dwie prowincje w Kanadzie: Saskatchewan i Manitoba. Jest to jedno z większych podtopień w ostatnich latach. Stan wyjątkowy został ogłoszony w 90 miastach. Władze ewakuowały ludność z zagrożonych obszarów oraz próbują dotrzeć do wielu obszarów odciętych od świata.

Kanada - Stan wyjątkowy z powodu powodzi został ogłoszony w 90 miastach 4

W leżącej w środkowej części kraju prowincji  Saskatchewan w nocy z wtorku na środę została przeprowadzona ewakuacja mieszkańców.Kilka godzin wcześniej urzędnicy prowincji Manitoba wydali nakaz opuszczenia 257 domów w mieście Virden.Mieszkańcy oraz służby w celu ochrony dobytku budowaliwały z piasków i wypompowali wodę. Prawie 90 miast ogłosiło stan wyjątkowy.

Najwyższy poziom rzek w historii

W niektórych miejscach spadło od 10 do 20 litrów deszczu w ciągu doby. Jak się okazuje, jest to jedna z większych powodzi w ostatnich latach. Władze ostrzegają, że poziom wody stale wzrasta na wielu obszarach na południowym wschodzie prowincji Manitoba. Minister infrastruktury i transportu Steve Ashton powiedział, że co najmniej 17 rzek osiągnęło rekordowy poziom.

 

Ewakuacja szpitala

Wiele dróg było nie przejezdnych, 250 osób z Carievale i 300 z Gainsborough zostało odciętych od świata. W okolicach Verden został zamknięty most w obawie, że zostanie podmyty przez wysoki stan wody. Ze szpitala i domu opieki w Melville zostało ewakuowanych 157 pacjentów, woda dostawała się tam na niższe piętra.

We wschodniej Manitobie w Brandon, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy, mieszkańcy przygotowują się na nadejście fali powodziowej. Wzdłuż koryta rzeki służby postawiły wały przeciwpowodziowe. Władze poprosiły mieszkańców o informowanie o szkodach powstałych na skutek zalania domów.

 

 Kanada - Stan wyjątkowy z powodu powodzi został ogłoszony w 90 miastach 1 Kanada - Stan wyjątkowy z powodu powodzi został ogłoszony w 90 miastach 3 Kanada - Stan wyjątkowy z powodu powodzi został ogłoszony w 90 miastach 2
Upstate NY Storms

Polecane:

Pennsylvania : mieszkańcy przerażeni epidemią zapadlisk
Za 5 lat w Chinach powstanie największy radioteleskop, będzie miał średnicę ponad 500 metrów
Australia - Niesamowite narodziny bliźniaczek w Sydney, jedno ciało, dwa mózgi i dwie twarze
LosyZiemi - Trzęsienia ziemi w formie dźwiękowej MIDI [Video]
White Pine, USA - 11-latek zastrzelił ośmioletnią sąsiadkę, ponieważ nie chciała pokazać jemu szczen...
Tanzania - Handlarze kością słoniową zestrzelili brytyjski helikopter tropiący kłusowników
Naukowcy opracowali nowe urządzenie fotosyntetyczne przekształcające atmosferyczny dwutlenek węgla w...
Villa Nueva, Gwatemala - Osuwisko ziemi zabiło co najmniej 10 osób
Poprzez stymulację komórek nerwowych za pomocą wstrzykniętej do mózgu złotej siateczki, chcą leczyć ...