W 2011 roku ubezpieczyciele wypłacili aż 105 mld USD z tytułu strat poniesionych przez ich klientów w wyniku klęsk żywiołowych, głównie trzęsień ziemi w Japonii i Nowej Zelandii – poinformowała największa firma reasekuracyjna na świecie Munich Re. To o cztery miliardy dolarów więcej niż w dotychczas rekordowym roku 2005, gdy huragan Katrina spustoszył Nowy Orlean na południu USA.

Trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziły w marcu 2011 roku Japonię, kosztowały ubezpieczycieli ok. 35-40 mld USD. Drugie miejsce w zestawieniu “najkosztowniejszych” klęsk żywiołowych zajęło trzęsienie ziemi w mieście Christchurch w Nowej Zelandii – 16 mld USD.

Łączna wysokość strat na świecie, w tym w obiektach nieubezpieczonych, wyniosła ok. 380 mld dolarów, czyli o 160 mld dolarów więcej niż w 2005 roku.

Powyższe dane pochodzą z rocznego raportu Munich Re, firmy reasekuracyjnej, tj. ubezpieczającej towarzystwa ubezpieczeniowe.

W marcowym kataklizmie w Japonii zginęło lub zaginęło ok. 20 tys. ludzi. Uszkodzona została elektrownia Fukushima I, przez co strefa 20 km wokół siłowni została zamknięta i ewakuowano ok. 80 tys. ludzi. W lutym w Christchurch wystąpiły wstrząsy o sile 6,3 w skali Richtera. Zginęły 182 osoby, a setki domów zostały zniszczone lub uszkodzone.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polecane:

Groźne neurotoksyny TCP z paliwa lotniczego w krwi pasażerów samolotów
Meksyk - Do wybrzeży kraju zbliża się pierwszy w tym sezonie huragan
Powódź zalała pola minowe w Bośni, woda zabrała oznakowania
Afryka - 130 nowych przypadków wirusa Ebola w Sierra Leone w 3 dni, wirus zabił już 2793 osoby, a co...
Bari, Włochy - Co najmniej 8 ofiar wybuchu w fabryce fajerwerków
Odkryto zorzę polarną na brązowym karle oddalonym od nas o 20 lat świetlnych, zjawiska te są tam mil...
USA - Najnowszy satelita Pentagonu przestał działać, z niewiadomych przyczyn DMSP Flight 19 nie reag...
Chattanooga, USA - Szkolny autobus dosłownie zawinął się na drzewie, zginęło sześcioro dzieci w wiek...
Roy, USA - Awionetka spadła na ulice uderzając w jadący samochód, nikomu nic groźnego się nie stało