W 2011 roku ubezpieczyciele wypłacili aż 105 mld USD z tytułu strat poniesionych przez ich klientów w wyniku klęsk żywiołowych, głównie trzęsień ziemi w Japonii i Nowej Zelandii – poinformowała największa firma reasekuracyjna na świecie Munich Re. To o cztery miliardy dolarów więcej niż w dotychczas rekordowym roku 2005, gdy huragan Katrina spustoszył Nowy Orlean na południu USA.

Trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziły w marcu 2011 roku Japonię, kosztowały ubezpieczycieli ok. 35-40 mld USD. Drugie miejsce w zestawieniu „najkosztowniejszych” klęsk żywiołowych zajęło trzęsienie ziemi w mieście Christchurch w Nowej Zelandii – 16 mld USD.

Łączna wysokość strat na świecie, w tym w obiektach nieubezpieczonych, wyniosła ok. 380 mld dolarów, czyli o 160 mld dolarów więcej niż w 2005 roku.

Powyższe dane pochodzą z rocznego raportu Munich Re, firmy reasekuracyjnej, tj. ubezpieczającej towarzystwa ubezpieczeniowe.

W marcowym kataklizmie w Japonii zginęło lub zaginęło ok. 20 tys. ludzi. Uszkodzona została elektrownia Fukushima I, przez co strefa 20 km wokół siłowni została zamknięta i ewakuowano ok. 80 tys. ludzi. W lutym w Christchurch wystąpiły wstrząsy o sile 6,3 w skali Richtera. Zginęły 182 osoby, a setki domów zostały zniszczone lub uszkodzone.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Polecane:

Jiangxi, Chiny - Potężne gradobicie, 3 osoby zginęły, kilkadziesiąt rannych, co najmniej 900 uszkodz...
Japonia - Potężny wybuch w fabryce kleju Mitsui Chemicals [Video]
UK - Klimat w północno-zachodniej Europie i na Bałkanach coraz bardziej sprzyja groźnemu komarowi &q...
Rosja grozi Japończykom w sprawie wysp Kurylskich
USA - Burza śnieżna w Buffalo [Video]
San Vito di Cadore, Włochy - Po ogromnej ulewie rzeka błota i kamieni porwała turystów, zginęły co n...
Antarktyda - Zaczyna się odradzać warstwa ozonowa, całkowite jej uzdrowienie może potrwać co najmnie...
W najbliższy weekend z 12 na 13 sierpnia będziemy mogli zobaczyć największą aktywność Perseidów, naw...
Japonia - Pociąg będzie generował odgłosy parskania jelenia i szczekania psa, ma to na celu odstrasz...