W kilka godzin po wybuchu 2 bomb, które eksplodowały w czwartek w nadmorskim kurorcie Hua Hin, w piątek doszło do kolejnych eksplozji – w położonym na południu Surat Thani, w Hua Hin i na wyspie Phuket. Władze podały, że ogółem w zamachach zginęły 4 osoby.

Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -6

Ładunek wybuchowy w Hua Hin został umieszczony w wieży zegarowej w centrum. W rezultacie eksplozji zginęła jedna osoba.

W poprzednim zamachu, do którego doszło w tym samym kurorcie w czwartek zginęła Tajka, która prowadziła w pobliżu przenośnie stoisko z jedzeniem. Rannych zostało wtedy 21 osób, w tym – 9 cudzoziemców. Policja potwierdziła, że ranne są trzy obywatelki Holandii.

Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -1

Także w piątek doszło do eksplozji w Surat Thani, gdzie śmierć poniosła pracowniczka merostwa oraz na największej wyspie Tajlandi – Phuket, gdzie nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Stojący na czele państwa od przewrotu w 2014 r. gen. Prayuth Chan-ocha stwierdził w swym pierwszym publicznym wystąpieniu po zamachach, że „zadaniem tych eksplozji jest pogłębianie chaosu”.

Ładunki wybuchowe, które zdetonowano w czwartek w nadmorskim tajskim kurorcie Hua Hin, zostały ukryte w donicach z roślinami przy ruchliwej ulicy w centrum miasta i zdalnie uruchomione telefonami komórkowymi.

Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -9

Także w czwartek miał miejsce wybuch na targowisku w Trang na południu kraju. Zginął tam mężczyzna.

Do zamachów doszło w przeddzień i w sam dzień urodzin królowej Tajlandii Sirikit, które są świętem państwowym, toteż do Hua Hin, który jest popularnym, luksusowym kurortem, uczęszczanym głównie przez zagranicznych turystów oraz na wyspę Phuket, przyjechało na weekend wielu gości – przypomina agencja Reutera.

Jak komentuje BBC, ataki bombowe są dość częste w targanych konfliktem południowych prowincjach Tajlandii, ale bardzo rzadko zdarzają się zamachy w regionach turystycznych.

Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -8 Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -7 Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -5 Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -4 Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -3 Kolejne eksplozje w Tajlandii, w Surat Thani wybuchły kolejne bomby -2

Źródło: PAP, rmf24

Polecane:

Osuwisko ziemi w Nowej Zelandii - domy balansują na klifie
Przełom w elektronice - Grafenowe tranzystory wykazują efekt chłodzenia termoelektrycznego
Rosja - 950 osób rannych, zniszczone 3000 budynków, meteor pędził z prędkością 108 tys. km/h
USA - Obama przeznaczy 100 mln dolarów na badania nad mózgiem
Stary radziecki statek Lepse, wyładowany tonami odpadów radioaktywnych, nie może się doczekać utyliz...
Międzynarodowi darczyńcy oferują 3 miliardy dolarów na pomoc w ratowaniu słonego Jeziora Aralskiego
Rekordowo rośnie liczba użytkowników Internetu, z zasobów sieci korzysta już prawie 3.5 miliarda osó...
Opracowano proces pozyskiwania wodoru, który jest 1000 razy szybszy od elektrolizy
Północna Droga Morska już bez lodu, tankowiec Christophe de Margerie jest pierwszym tego typu statki...