Australijska agencja rządowa opublikowała nagranie, które ukazuje przyrodę Antarktyki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na filmie widać kolorową, dynamiczną naturę i morskie życie rozgrywające się pod grubą warstwą lodu.

Przyroda Antarktyki zazwyczaj kojarzy nam się z pingwinami, fokami i wielorybami. Jednak film stworzony przez agencję rządową Australian Antarctic Division pokazuje, że pod lodem kryje się także wielobarwne życie, zupełnie inne od tego, które znamy z Antarktydy.

Niezwykłe stworzenia

Podwodny robot nagrał niezwykły film, ukazujący kwitnący, kolorowy ekosystem Antarktyki. Okazuje się, że nie jest to tylko szaro-biały krajobraz lodu i śniegu, a niesamowicie różnorodny świat pełen rozgwiazd, gąbek, glonów i innych morskich stworzeń.

Film został nagrany w Zatoce O’Brien, niedaleko stacji badawczej Casey Station, znajdującej się na Antarktydzie Wschodniej. Niezwykłe obrazy zostały zarejestrowane przy okazji zbierania danych dotyczących kwasowości, zawartości tlenu, zasolenia i temperatury wody, na podstawie danych zbieranych od listopada ubiegłego roku.

– To nagranie ukazuje siedliska, które są produktywne, kolorowe, dynamiczne i pełne różnorodności biologicznej, w tym gąbki, pająki morskie, jeżowce, strzykwy i rozgwiazdy – mówi dr Glenn Johnstone, biolog z Australian Antarctic Division.

Polecane:

USA - Monstrualna superkomórka burzowa nad Teksasem [Video]
Przedstawiciele różnych gatunków pradawnych ludzi, mogli należeć tak naprawdę do jednego gatunku, Ho...
Polska - Superszybkie procesory dzięki dwusiarczkowi molibdenu, który może się okazać lepszy od graf...
Polska - Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła stacje benzynowe, co siódma oszukuje klienta nawet o 5 p...
Od 15 lat jest coraz mniej dziur w słynnych szwajcarskich serach, wszystko za sprawą coraz czystszeg...
Sumatra, Indonezja - Pojawiają się oznaki aktywności superwulkanu Toba, którego ostatnia erupcja 75 ...
Piękne zdjęcia burzy zrobione na wysokości 11 km
Nowy Jork, USA - Na powierzchnię wody w kanale wypłynęły dziesiątki tysięcy ryb, prawdopodobnie zdec...
Monitoring wulkanów - Wulkan Popocatépetl w Meksyku