Mieszkańcy kolumbijskiej Baranquilli stanęli w obliczu nieokiełznanego żywiołu. Za wszelką cenę próbowali ratować swój dobytek przed falą powodziową, jaką wywołały ulewne deszcze. W ciągu kilku godzin miało miejsce ponad 30 niebezpiecznych zdarzeń.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -5

Z powodu ulewnych deszczy nawiedzających Baranquillę w środę (30.09) ulice miasta zamieniły się w rwące rzeki zmywające wszystko na swojej drodze. Woda porwała 12 pojazdów, które – niesione przez całe miasto – przyczyniały się do powstania wielu zniszczeń.

Przerażające sceny

Na filmie widać kierowcę ciężarówki, który próbuje wraz z innymi ludźmi obwiązać samochód liną, aby uniknąć porwania go przez wodę. Jednak w kilka sekund poziom przepływu rośnie i porywa zarówno mężczyznę, jak i pojazd, który z narażeniem życia próbował uratować. Człowiek stara się utrzymać na powierzchni, podczas gdy woda niesie jego ciało wzdłuż ulicy. Całe szczęście, nurt niesie mężczyznę w kierunku ściany, gdzie znajduje ratunek u kilku przypadkowych osób.

W innej, lecz równie przerażającej sytuacji znalazło się kilka osób, które utknęły wewnątrz autobusu. Udało im się wyjść kilka chwil przed tym, jak pojazd poniosła woda.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -6

Zerwane dachy, brak prądu

Jak donosi Straż Pożarna, woda zmiotła samochody, drzewa i dachy. Wśród najbardziej dotkniętych obszarów znalazły się Las Malvinas, Siete de Abril i Carrizal, gdzie fala powodziowa pozbawiła domy dachów i wywołała przerwy w dostawie prądu dla południowo-zachodniej części miasta.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -4 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -3 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -2 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -1

Źródło: ENEX, tvnmeteo

 

Polecane:

Bułgaria - Na ulicach Sofii grasuje 9500 zdziczałych psów, zagryzły już drugiego człowieka
USA - Potężna burza piaskowa w Arizonie [Video]
USA - W ciągu 10 lat aż 639 razy uciekły wirusy i groźne szczepy bakterii z laboratoriów eksperyment...
Boeing 777 należący do Malaysia Airlines "rozpłynął się" na wysokości prawie 11 km, na pok...
Antarktyda - Znaleziono życie 800 metrów pod lodem w jeziorze Whillansa, ekosystem składa się z praw...
Agencje kosmiczne planują stworzyć bazy badawcze na ciemnej stronie Księżyca
Papua-Nowa Gwinea - Trzęsienie ziemi o sile 7.5 w skali Richtera, fale tsunami miały pół metra wysok...
Bułgaria - Pokrywa śnieżna miejscami sięga metra, ponad tysiąc miejscowości bez prądu
Wkrótce może gwałtownie wzrosnąć aktywność Słońca, za 36 godzin na wprost Ziemi znajdzie się spora p...