Mieszkańcy kolumbijskiej Baranquilli stanęli w obliczu nieokiełznanego żywiołu. Za wszelką cenę próbowali ratować swój dobytek przed falą powodziową, jaką wywołały ulewne deszcze. W ciągu kilku godzin miało miejsce ponad 30 niebezpiecznych zdarzeń.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -5

Z powodu ulewnych deszczy nawiedzających Baranquillę w środę (30.09) ulice miasta zamieniły się w rwące rzeki zmywające wszystko na swojej drodze. Woda porwała 12 pojazdów, które – niesione przez całe miasto – przyczyniały się do powstania wielu zniszczeń.

Przerażające sceny

Na filmie widać kierowcę ciężarówki, który próbuje wraz z innymi ludźmi obwiązać samochód liną, aby uniknąć porwania go przez wodę. Jednak w kilka sekund poziom przepływu rośnie i porywa zarówno mężczyznę, jak i pojazd, który z narażeniem życia próbował uratować. Człowiek stara się utrzymać na powierzchni, podczas gdy woda niesie jego ciało wzdłuż ulicy. Całe szczęście, nurt niesie mężczyznę w kierunku ściany, gdzie znajduje ratunek u kilku przypadkowych osób.

W innej, lecz równie przerażającej sytuacji znalazło się kilka osób, które utknęły wewnątrz autobusu. Udało im się wyjść kilka chwil przed tym, jak pojazd poniosła woda.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -6

Zerwane dachy, brak prądu

Jak donosi Straż Pożarna, woda zmiotła samochody, drzewa i dachy. Wśród najbardziej dotkniętych obszarów znalazły się Las Malvinas, Siete de Abril i Carrizal, gdzie fala powodziowa pozbawiła domy dachów i wywołała przerwy w dostawie prądu dla południowo-zachodniej części miasta.

Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -4 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -3 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -2 Kolumbia - Ulewne deszcze w Barranquilla -1

Źródło: ENEX, tvnmeteo

 

Polecane:

Rosja - Budowali części do reaktorów jądrowych z nienadającej się do tego stali
Samolot wpadł w dziurę powietrzną nieopodal Trójkąta Bermudzkiego, maszyna spadała przez 3 km, 45 os...
W drugiej połowie kwietnia na niebie pojawi się rój Lirydów, od 15 nawet do 100 meteorów na godzinę
Według symulacji komputerowych, wzrost temperatury o 1 stopień Celsjusza spowoduje wzrost poziomu wó...
Awaria chłodzenia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, uszkodzeniu uległ prawdopodobnie zawór kontr...
Dzięki testom nowej metody korekcji nieprawidłowego działania genów, możliwy jest przełom w terapii ...
Od 14 godzin mamy silną burzę geomagnetyczną
SpaceX udostępnił nagranie z nieudanej próby lądowania rakiety Falcon 9
NASA - Sensacyjne odkrycie na Marsie, latem po powierzchni pływa słona woda