Niesprawdzające się prognozy pogody potrafią zirytować. Prezentująca oficjalne poglądy władz gazeta „Rodong Sinmun” z Korei Północnej donosi, że Kim Dzong Un jest bardzo niezadowolony z faktu, że jest „zbyt wiele nieprawidłowych” prognoz pogody. W związku z tym odwiedził meteorologów w Pjongjangu.

Korea Północna - Kim jest zły, że prognozy pogody nie sprawdzają się

Na upublicznionym zdjęciu widać oburzonego przywódcę Korei Północnej, który karci meteorologów z ośrodka hydrometeorologicznego w Pjongjangu. Wizyta wiąże się z raportem, który przedstawiono Kimowi. Dokument odnosi się do wpływu pogody na gospodarkę. Korea Północna ma bardzo poważne problemy głodem w kraju.

Reżim Kima przyznaje, że problemy z żywnością są spowodowane tym, że przestarzały jest sprzęt rolniczy, a ziemia uprawiana jest archaicznymi metodami.

Młody przywódca podkreślił, jak ważne dla kraju są w tej sytuacji dokładne prognozy pogody. Mają one ochronić przemysł, rybołówstwo, a także życie i dobytek ludności przed „nienormalnymi zjawiskami klimatycznymi” – stwierdził.

 

Głód w Korei

Około dwie trzecie z 24 milionów mieszkańców Korei Północnej cierpi na braki żywności. To wszystko pogłębiają susze, powodzie i złe gospodarowanie. Jak podaje ONZ, więcej niż jedna czwarta dzieci jest fizycznie niedorozwinięta z powodu niedożywienia.

Na tle głodującego społeczeństwa razi życie elity rządzącej w coraz większym luksusie. Środki państwowe są przeznaczane na drogie alkohole czy sprzęt elektroniczny, zarejestrowano też próby ściągnięcia do kraju wysokiej klasy samochodów.

 

Źródło: CNN, tvn24, foto: PAP/EPA

Polecane:

Za tydzień odleci pierwszy prywatny statek kosmiczny w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej IS...
USA - Minęły już 3 dni od awarii po gwałtownych burzach, a nadal 2.2 mln ludzi nie ma prądu
Hiszpania - Budują wysoki na 650 metrów wieżowiec, a zapomnieli o windzie
Polska - Silniki molekularne mogą być znacznie słabsze, niż przypuszczano
Rosja - Po 54 latach obudził się na Kamczatce wulkan Zhupanovsky, znajduje się 70 km od Pietropawłow...
USA - Lej krasowy o głębokości 4 metrów w miasteczku Holiday na Florydzie
Kręgowce wymierają 114 razy szybciej niż normalnie, 1/4 ssaków zagrożona jest wyginięciem
Chiny znoszą ograniczenia, każda rodzina będzie mogła mieć drugie dziecko, w Chinach mieszka już mil...
Egipt - W Ad-Daba powstanie elektrownia jądrowa wybudowana przez Rosjan