Niesprawdzające się prognozy pogody potrafią zirytować. Prezentująca oficjalne poglądy władz gazeta „Rodong Sinmun” z Korei Północnej donosi, że Kim Dzong Un jest bardzo niezadowolony z faktu, że jest „zbyt wiele nieprawidłowych” prognoz pogody. W związku z tym odwiedził meteorologów w Pjongjangu.

Korea Północna - Kim jest zły, że prognozy pogody nie sprawdzają się

Na upublicznionym zdjęciu widać oburzonego przywódcę Korei Północnej, który karci meteorologów z ośrodka hydrometeorologicznego w Pjongjangu. Wizyta wiąże się z raportem, który przedstawiono Kimowi. Dokument odnosi się do wpływu pogody na gospodarkę. Korea Północna ma bardzo poważne problemy głodem w kraju.

Reżim Kima przyznaje, że problemy z żywnością są spowodowane tym, że przestarzały jest sprzęt rolniczy, a ziemia uprawiana jest archaicznymi metodami.

Młody przywódca podkreślił, jak ważne dla kraju są w tej sytuacji dokładne prognozy pogody. Mają one ochronić przemysł, rybołówstwo, a także życie i dobytek ludności przed „nienormalnymi zjawiskami klimatycznymi” – stwierdził.

 

Głód w Korei

Około dwie trzecie z 24 milionów mieszkańców Korei Północnej cierpi na braki żywności. To wszystko pogłębiają susze, powodzie i złe gospodarowanie. Jak podaje ONZ, więcej niż jedna czwarta dzieci jest fizycznie niedorozwinięta z powodu niedożywienia.

Na tle głodującego społeczeństwa razi życie elity rządzącej w coraz większym luksusie. Środki państwowe są przeznaczane na drogie alkohole czy sprzęt elektroniczny, zarejestrowano też próby ściągnięcia do kraju wysokiej klasy samochodów.

 

Źródło: CNN, tvn24, foto: PAP/EPA

Polecane:

Chile - Podniesiony alert dla wulkanu Puyehue, 750 wstrząsów w 32 godziny
Indie - Wykryto pierwszy przypadek gruźlicy całkowicie odpornej na leki
Meksyk - Wulkan Popocatepetl zaczął wyrzucać duże ilości pyłów, popiołu i rozgrzanych do czerwonośc...
Meksyk - Ulewne deszcze spowodowały wystąpienie z koryt 18 rzek w rejonie Zatoce Meksykańskiej
USA - Z komórek macierzystych zbudowano model wrażliwej na światło siatkówki oka
Słońce - Koronalny wyrzut masy na zachodzie i odlatująca kometa [Video]
Chorwacja - Znaleziono stonogę, która żyje w najgłębszych jaskiniach świata, 1100 metrów pod ziemią
Rosjanie planują dotrzeć na Marsa w ciągu półtora miesiąca dzięki energii jądrowej
Berlin, Niemcy - Na dworcu kolejowym Suedkreuz zainstalowany został system kamer rozpoznający twarze...