13 listopada Nepalczyk Chandra Bahadur Dangi i Sultan Kosen z Turcji spotkali się w Londynie. Nie byłoby w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że spotkali się podczas 10. Dnia Światowych Rekordów Guinnessa w Londynie. Dangi jest najniższym, a Kosen – najwyższym człowiekiem na świecie.

Największy i najmniejszy człowiek świata 5

31-letni Turek Sultan Kosen mierzy 251 cm wzrostu i jest rolnikiem. Chandra Bahadur Dangi ma 54,6 cm wzrostu. Zarabia na życie wyrabiając maty i opaski dla turystów.

– Choć jestem wysoki, a on niski, mamy podobne przejścia w życiu – powiedział dziennikarzom Kosen, najwyższy człowiek na świecie. – Kiedy patrzę w oczy Chandry, widzę, że jest dobrym człowiekiem – podkreślił Sultan Kosen.

Księga Rekordów Guinnessa ukazuje się od 1955 roku. Corocznie publikowane są w niej udokumentowane rekordy przyrodnicze i osiągnięte przez ludzi. Polska edycja została wydana po raz pierwszy w 1991 roku. Główna siedziba wydawnictwa Guinness mieści się w Londynie i właśnie tam od 10 lat spotykają się zdobywcy rekordów.

TOPSHOTS-BRITAIN-LIFESTYLE-RECORD-OFFBEAT Największy i najmniejszy człowiek świata 6 Największy i najmniejszy człowiek świata 4 Największy i najmniejszy człowiek świata 3 World's Tallest And Shortest Men Meet For Guinness World Records Day

Źródło: Time, tvn24
największy człowiek świata, najmniejszy człowiek świata, Nepal, Turcja, the greatest man in the world, the smallest man in the world, Nepal, Turkey.

Polecane:

"Zielone płuca" Ziemi są mniej wydajne niż sądzono, większość dwutlenku węgla wraca do atm...
Kanada - Nawałnica w Toronto, miejscami spadło 90 litrów/mkw, co stanowi trzykrotne pobicie rekordu
USA - Fatalne warunki drogowe, zderzyło się kilkadziesiąt pojazdów
Wenezuela - Połowa kraju bez prądu, awaria nastąpiła na głównej linii przesyłowej łączącej środkowe ...
Meksyk - Ma największe przyrodzenie na świecie i chce z tego powodu rentę, gdyż nie może pracować
Mgławica Czerwony Prostokąt ma inny kształt niż dotychczas zakładano, na najnowszym zdjęciu z telesk...
Aspen, USA - Puma zaatakowała 5-letnie dziecko, matka wyciągnęła głowę syna z paszczy drapieżnika
Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki
Silver Spring, USA - Potężna eksplozja pod Waszyngtonem, zginęły 2 osoby, zaginęło 7, a 30 osób jest...