Samochód wjechał w sobotę po południu na chodnik w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Są ranni, jedna osoba została zatrzymana. Policja poinformowała, że na tym etapie nie traktuje tego wydarzenia jako powiązanego z terroryzmem.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.20 (15.20 w Polsce).

Przy Exhibition Road w Londynie samochód wjechał na chodnik i potrącił pieszych. Policja mówi o kolizji, ale zaznacza, że bada motyw sprawcy.

„Prowadzone jest śledztwo, aby ustalić okoliczności i motyw” – poinformowała policja.

Na Twitterze podała, że zatrzymana została jedna osoba. W innym wpisie dodała, że „pewna liczba osób” odniosła obrażenia.

Reporter BBC, który był na miejscu krótko po zdarzeniu, dowiedział się funkcjonariuszy, że obrażenia rannych są lekkie. Świadkowie mówili o jednej osobie, która została zabrana przez karetkę pogotowia.

Na miejscu są uzbrojeni funkcjonariusze policji i służby ratunkowe.

Exhibition Road to część Londynu, gdzie znajdują się popularne muzea, między innymi Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Victorii i Alberta oraz Muzeum Nauki. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia znajduje się także klub Ognisko Polskie, który służy polskiej społeczności od czasów wojennej migracji.

Samochód wjechał na chodnik przed Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Muzeum zamknięte

Muzeum Historii Naturalnej poinformowało, że przed jego siedzibą doszło do „poważnego wydarzenia” i że współpracuje z policją.

Rzecznik muzeum powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że nikt nie jest wpuszczany do budynku, a zwiedzający opuszczą je innym wyjściem.

 

Seria ataków w Londynie

Na terytorium Wielkiej Brytanii obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali poziom zagrożenia terrorystycznego w związku z atakami, do których dochodziło w ostatnich miesiącach.

Po raz ostatni najwyższy poziom zagrożenia wprowadzono w połowie września po zamachu terrorystycznym w londyńskim metrze. Około 30 osób zostało rannych, gdy w wagonie metra na stacji Parsons Green w zachodniej części Londynu eksplodował improwizowany ładunek wybuchowy.

W czerwcu trzech islamistów wjechało samochodem w pieszych na London Bridge, a potem zaatakowało nożami na ulicy. Zginęło osiem osób. Kilka dni później wan wjechał w muzułmanów, którzy po modlitwie wychodzili z meczetu. Zginęła jedna osoba.

W marcu napastnik wjechał samochodem w pieszych na Moście Westminsterskim, zabijając cztery osoby. Potem zadźgał nożem policjanta na terenie parlamentu.

 

Źródło: Reuters, BBC, PAP, tvn24

Polecane:

USA - Burza Nor'easter idzie trasą Sandy
Kanada - Wystrzelono satelitę NEOSSat, będzie szukać dużych obiektów zagrażających Ziemi
Portugalia - Dobiega końca budowa ulicy, która będzie wytwarzać prąd elektryczny wykorzystując nacis...
USA - Wyzdrowiała dziewczynka, która miała w mózgu śmiertelnie niebezpieczną amebę, jest to trzeci p...
Znaleziono skamieniałe resztki owadów sprzed 300 mln lat, przypominające dzisiejsze osy, biedronki i...
Australia - Spaliło się już 49 domów w pożarach buszu na przedmieściach Perth
Brak planu działania, gdyby epidemia wirusa Ebola sięgnęła Londynu czy Paryża
Pakistan - Przez nawałnice zginęło co najmniej 18 osób, kilkadziesiąt trafiło do szpitali
Belgia - Masowe demonstracje z powodu planów zwiększenia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat, co najmn...