W miejscowości Mammendorf w Bawarii na polu pszenicy jednego z rolników pojawiły się dziwne wzory. Nie wiadomo, skąd się wzięły, ale wielbiciele opowieści o UFO już niszczą resztę zbiorów gospodarza, który wezwał z tego powodu policję.

Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -1

Jak pisze dziennik “Sueddeutsche Zeitung”, wzory w zbożu Josef Huber odkrył w poniedziałek. Widziane z góry, układają się w malowniczą mozaikę przypominającą nachodzące na siebie kręgi.

Gospodarz wycenił straty spowodowane “położone” zbiory na cztery tysiące euro. Po dokonaniu odkrycia wezwał policję, ale wieść o tajemniczych kręgach rozeszła się szybko po okolicy i napisał o tym m.in. lokalny dziennik “Muenchen Abendszeitung”.

We wtorek z samego rana na miejsce ruszyły dziesiątki ludzi zafascynowanych znaleziskiem. Część z nich kładzie się na kukurydzy, przedzierając się wcześniej przez uprawy czekające na żniwa niszcząc miesiące pracy rolnika po to, by rzekomo móc poczuć “moc” lub “energię” pozostawioną w tym miejscu przez kosmitów – pisze wydawana w Bawarii gazeta.

Josef Huber uważa jednak, że wzór jest dziełem jakiejś grupy artystów, która czegoś podobnego dokonała w okolicy – choć nie na jego polu – już w 2008 roku.

Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -6 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -5 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -4 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -3 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -2 Mammendorf, Niemcy - Kręgi na polu kukurydzy w Bawarii -1

Źródło: SZ.de, “Muenchen Abendszeitung”, tvn24

Polecane:

Iran - Straszą zablokowaniem cieśniny Ormuz w przypadku jakichkolwiek sankcji, UE i USA nie boją się...
Słońce - Ciekawa dźwiękowa symulacja niedawnych silnych rozbłysków [Video]
Sri Lanka - Gorączka złota ogarnęła kraj, grudki cennego metalu w rzece Kelaniya
Kraków, Polska - Terapia protonowa w leczeniu nowotworów, otwarto Centrum Cyklotronowe w Instytucie ...
Rosjanie planują dotrzeć na Marsa w ciągu półtora miesiąca dzięki energii jądrowej
Rosja - Ulewy nad Rostowem zamieniły ulice w rzeki
Silne trzęsienie ziemi wystąpiło w okolicach Fidżi, magnituda 6.9 w skali Richtera, ziemia mocno zat...
Producent telewizorów został ukarany za szpiegowanie 11 milionów użytkowników, dane sprzedawał stron...
Kłodawa, Polska - Bomba wybuchła w komisariacie policji, była to dwukilogramowa butla z nieznaną sub...