W Tunezji śnieg sparaliżował ruch na ulicach. Biały puch prószy tam od soboty. Najwięcej jest go w Tunisie, stolicy państwa, oraz na wyżynach Western Highlands, znajdujących się na południowym zachodzie, blisko granicy z Algierią.

Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -8

Na północy Afryki spadł śnieg. Pogoda najbardziej dała się we znaki mieszkańcom Tunezji. Meteorolodzy zapowiadają dalsze opady w całym kraju, szczególnie w wyższych rejonach i górach. W sobotę i w niedzielę temperatura znacznie spadła, w szczególności w gubernatorstwach na północnym zachodzie kraju: Dżunduba, Al-Kasrajn, Kaf i Siljana.

Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -9

Metrowa warstwa śniegu

Władze ostrzegają przed konsekwencjami wychodzenia z domu, ze względu na zimno, śnieg i deszcz. Większość dróg w gubernatorstwach Kaf i Siljana została całkowicie zamknięta przez warunki pogodowe. Warstwa śniegu osiąga 30-50 cm, a w niektórych miejscach nawet metr. Władze nastawiają się na najgorsze, jednak zapowiedziały, że zapewnią opiekę obywatelom w trudnej sytuacji, czyli mieszkającym w górach, wyżej położonych regionach, a także na obszarach blisko granic państwa, dostarczając im artykuły pierwszej potrzeby.

W niedzielę ogłoszono, że 650 km dróg zostało już oczyszczonych ze śniegu. Obecnie trwa sprzątanie drogi łączącej miasta Makthar i Rouhia.

 

Najgorsza sytuacja w Siljanie

W gubernatorstwie Siljana intensywne opady śniegu odcięły od świata wiele wiejskich obszarów. Jak poinformowała tunezyjska obrona cywilna, ruch został wstrzymany także na drodze krajowej nr 4, w pobliżu miast Bargou, Major Awem, Sidi Mansour, Ain Dissa i Sadin.650 km dróg już zostało oczyszczonych ze śniegu. Obecnie trwa sprzątanie drogi łączącej miasta Makthar i Rouhia.

Z zablokowanych przez śnieg samochodów uratowano ponad 40 osób i zakwaterowano je w schronisku młodzieżowym w Makhtar. Choć dyrektor instytucji Badis Belguith poinformował, że ośrodek jest w stanie pomieścić jedynie 20 osób. Wśród uratowanych  były także kobiety, dzieci i osoby starsze.

 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -3 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -2 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -10 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -7 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -6 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -5 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -4

Polecane:

Nad Europą Środkową przejdą burze - Czerwony alert w Austrii, Słowacji i na Węgrzech
USA - Trzęsienie ziemi w pobliżu Waszyngtonu, są zniszczenia
Chile - Powoli ustaje erupcja kompleksu wulkanicznego Puyehue Cordon Caulle
Nepal - Nagła i potężna powódź, 13 zabitych, dziesiątki zaginionych [Video]
USA - Do dziś widoczne są skutki uderzenia asteroidy lub komety sprzed 35 mln lat, obiekt miał średn...
Australia - Pożary dookoła Sydney wymknęły się spod kontroli, spłonęło ponad sto domów, miasto dusi ...
UK - Z powodu pęknięcia w wytwornicy pary wyłączono dwie z ośmiu brytyjskich elektrowni atomowych
Nikaragua - Od niedzieli zanotowano kilka kolejnych erupcji wulkanu Telica
NASA w niedzielę na wysokości 160 km od ziemi rozpyli pył baru, strontu i tlenku miedzi, będą badać ...