W Tunezji śnieg sparaliżował ruch na ulicach. Biały puch prószy tam od soboty. Najwięcej jest go w Tunisie, stolicy państwa, oraz na wyżynach Western Highlands, znajdujących się na południowym zachodzie, blisko granicy z Algierią.

Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -8

Na północy Afryki spadł śnieg. Pogoda najbardziej dała się we znaki mieszkańcom Tunezji. Meteorolodzy zapowiadają dalsze opady w całym kraju, szczególnie w wyższych rejonach i górach. W sobotę i w niedzielę temperatura znacznie spadła, w szczególności w gubernatorstwach na północnym zachodzie kraju: Dżunduba, Al-Kasrajn, Kaf i Siljana.

Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -9

Metrowa warstwa śniegu

Władze ostrzegają przed konsekwencjami wychodzenia z domu, ze względu na zimno, śnieg i deszcz. Większość dróg w gubernatorstwach Kaf i Siljana została całkowicie zamknięta przez warunki pogodowe. Warstwa śniegu osiąga 30-50 cm, a w niektórych miejscach nawet metr. Władze nastawiają się na najgorsze, jednak zapowiedziały, że zapewnią opiekę obywatelom w trudnej sytuacji, czyli mieszkającym w górach, wyżej położonych regionach, a także na obszarach blisko granic państwa, dostarczając im artykuły pierwszej potrzeby.

W niedzielę ogłoszono, że 650 km dróg zostało już oczyszczonych ze śniegu. Obecnie trwa sprzątanie drogi łączącej miasta Makthar i Rouhia.

 

Najgorsza sytuacja w Siljanie

W gubernatorstwie Siljana intensywne opady śniegu odcięły od świata wiele wiejskich obszarów. Jak poinformowała tunezyjska obrona cywilna, ruch został wstrzymany także na drodze krajowej nr 4, w pobliżu miast Bargou, Major Awem, Sidi Mansour, Ain Dissa i Sadin.650 km dróg już zostało oczyszczonych ze śniegu. Obecnie trwa sprzątanie drogi łączącej miasta Makthar i Rouhia.

Z zablokowanych przez śnieg samochodów uratowano ponad 40 osób i zakwaterowano je w schronisku młodzieżowym w Makhtar. Choć dyrektor instytucji Badis Belguith poinformował, że ośrodek jest w stanie pomieścić jedynie 20 osób. Wśród uratowanych  były także kobiety, dzieci i osoby starsze.

 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -3 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -2 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -10 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -7 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -6 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -5 Metr śniegu w Tunezji i nadal pada -4

Polecane:

NASA - Ponad 1000 groźnych asteroid krąży w pobliżu Ziemi i 20.5 tysiąca mniejszych
Polska - Naukowcy opisują metodę tworzenia pierwszych na świecie kropek kwantowych z pojedynczymi jo...
UK - Zbliża się kolejny niż, ciśnienie w centrum spadnie do 960 hPa, wystąpią silne opady deszczu i ...
Włókna konopi mogą wkrótce zastąpić grafen, nanostruktury będą o wiele tańsze w produkcji
Specyficzne łysienie mężczyzn może wskazywać na 40 proc. wzrost zagrożenia agresywną formą nowotworu...
Znaleziono sposób na wczesne zdiagnozowanie choroby Alzheimera za pomocą rezonansu magnetycznego i a...
UK - Ciekawy eksperyment w Londynie, 240 nowych BMW pod ręką klienta, który po jeździe odstawia samo...
Morze Śródziemne - Przy egipskim wybrzeżu odkryto jedne z największych złóż gazu ziemnego na świecie
Francja - Strzelaniny i eksplozje w centrum i na północy Paryża, co najmniej 132 ofiary i ponad 352 ...