Z jednej z chińskich hodowli wydostało się 200 jadowitych węży z gatunku kobry nepalskiej. 150 już schwytano lub zabito, jednak jeszcze 50 pozostaje na wolności. Zwierzęta te są groźne dla ludzi.

kobra-nepalska

Władze we wschodnich Chinach poszukują około 50 jadowitych węży, po masowej ucieczce z nielicencjonowanego gospodarstwa hodowlanego. Około 200 młodych osobników z gatunku kobry nepalskiej uciekło z farmy w Nanjing w sierpniu. Do tej pory około 150 z nich zostało złapanych lub zabitych. Władze dowiedziały się o ucieczce dopiero w październiku, gdy wieśniak z powiatu Liuhe odkrył i zabił węża w swoim domu. Gospodarstwo hodowlane zostało już zamknięte.

– Węże mają ok. 20 cm długości – poinformowały władze powiatowe w Liuhe.

nanjing-chiny-z-hodowli-ucieklo-200-jadowitych-wezy-z-gatunku-kobry-nepalskiej

Śmiertelny jad

Jad kobry nepalskiej może być śmiertelny, jeśli ukąszenie nie będzie odpowiednio szybko leczone. Jednak jad młodych węży jest mniej toksyczny, niż osobników dojrzałych. Mimo wszystko dla mieszkańców tego regionu sytuacja jest niebezpieczna i władze starają się schwytać kobry. Nie był to pierwszy tego typu przypadek. W sierpniu 23 małe kobry uciekły z farmy w Syczuanie. Zwierzęta te hodowane są na potrzeby tradycyjnej medycyny chińskiej.

 

Małe są sympatyczne

Wystarczy obejrzeć jeden film, aby uznać nawet węże za słodkie stworzenia. Zwłaszcza te świeżo narodzone – jeszcze będące w skorupie, łapiące pierwszy oddech i po raz pierwszy w swoim życiu poruszające szczęką.

Filmik dokumentujący pierwsze sekundy życia gada urodzonego w Australian Reptile Park opublikował główny opiekun zwierząt, Billy Collett. Gad rychło straci swój niewinny urok – to mulga, wąż z gatunku Pseudechis australis czyli jeden z najdłuższych jadowitych węży na świecie. W Australii mulga w kategorii „najdłuższy” zajmuje drugie miejsce – podium należy do tajpana nadbrzeżnego.

Poniżej narodziny aligatora.

 

Źródło: BBC, tvnmeteo

Polecane:

Potężna burza na Słońcu - Zorze widoczne prawie na całej planecie
Antarktyda - Niedługo oderwie się ogromna góra lodowa o powierzchni 880 km2
Japonia - Rekordowa erupcja wulkanu Sakurajima, popiół poleciał na 5 km w górę [Video]
Rosja - 130 tysięcy metrów sześciennych odpadów radioaktywnych 100 km od Moskwy
Naukowcy chcą schłodzić atomy rubidu do poziomu 100 pikokelwinów powyżej zera absolutnego i badać zj...
Francja - Naukowcy opracowali rewelacyjną metodę leczenia pierwotnego raka kości, kluczem okazała si...
Iran - Wybuch w dużej bazie wojskowej wiązanej z programem jądrowym, zniknęło kilka budynków
Chiny wykupują osły z całego świata, z ich skóry produkują tradycyjny medykament o nazwie "ejia...
Kijów, Ukraina - Spektakularna eksplozja na skutek ciśnienia wody z powodu uszkodzonego rurociągu [V...