NASA zorganizowała konkurs, w którym może wziąć udział każdy. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować element statku kosmicznego, który będzie wykorzystany do badań Marsa. Agencja kosmiczna przygotowała nagrodę – 20 tys. dolarów. To nie lada gratka dla ludzi, którzy pasjonują się technologiami kosmicznymi.

NASA - Instrument dla satelity

NASA zorganizowała konkurs na projekt części statku. Uczestnicy powinni przesyłać pomysły zastąpienia bezużytecznego balastu czymś, co może się przydać do badań. Konkurs Mars Balance Mass Challenge będzie trwać do 21 listopada. Agencja kosmiczna przeznaczy dla zwycięzcy nagrodę – 20 tys. dolarów. Wręczenie pieniędzy odbędzie się w styczniu 2015 roku.

Projekt odważników

Aby statek kosmiczny wylądował, musi w trakcie tej czynności zrzucić stopniowo około 300 kg masy po to, by zredukować prędkość. Do tej pory były to nieprzydatne odważniki, które odrzucane były w przestrzeń kosmiczną. NASA oczekuje pomysłów, które pomogą zastąpić te bezużyteczne ciężary czymś, co może stać się pożyteczne przy badaniach Marsa.

Marsonauci

Oczy ludzi na całym świecie od 1960 roku zwrócone są w stronę Marsa. W latach 90. ubiegłego wieku na Czerwonej Planecie zaczęły lądować roboty kołowe. W 2012 roku na Marsie wylądował łazik Curiosity. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze, po czym nagranie udostępniono w internecie. Obecnie agencja kosmiczna planuje misje “Marsonautów”.

Polecane:

USA - Potężne gradobicie w kilku stanach Ameryki, kule gradu o wielkości piłek golfowych
Zwierzęta morskie tworzą siedliska coraz bliżej biegunów, jest tam coraz cieplejsza woda, prędkość p...
Dzięki tej metodzie oszuści wygrywali miliony w kasynach, specjalna soczewka kontaktowa "wyczul...
Supertajfun Haiyan jest jednym z najpotężniejszych, jakie powstały na ziemi, prędkość wiatru przekra...
Ziemia i Księżyc widziane z powierzchni Marsa, Curiosity patrzy w kierunku domu
Australia - Ogromny pożar w Tasmanii, płoną drzewa mające ponad 1000 lat
Czechy - Ruszył proces Polaka który spowodował katastrofę z udziałem Pendolino, sąd udostępnił nagra...
Na północy Hiszpanii gruba warstwa śniegu, wydano ostrzeżenia
Chevrolet ZH2 napędzany jest wodorem poprzez ogniwa paliwowe, spala 6 kg paliwa na 480 km