NASA zorganizowała konkurs, w którym może wziąć udział każdy. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektować element statku kosmicznego, który będzie wykorzystany do badań Marsa. Agencja kosmiczna przygotowała nagrodę – 20 tys. dolarów. To nie lada gratka dla ludzi, którzy pasjonują się technologiami kosmicznymi.

NASA - Instrument dla satelity

NASA zorganizowała konkurs na projekt części statku. Uczestnicy powinni przesyłać pomysły zastąpienia bezużytecznego balastu czymś, co może się przydać do badań. Konkurs Mars Balance Mass Challenge będzie trwać do 21 listopada. Agencja kosmiczna przeznaczy dla zwycięzcy nagrodę – 20 tys. dolarów. Wręczenie pieniędzy odbędzie się w styczniu 2015 roku.

Projekt odważników

Aby statek kosmiczny wylądował, musi w trakcie tej czynności zrzucić stopniowo około 300 kg masy po to, by zredukować prędkość. Do tej pory były to nieprzydatne odważniki, które odrzucane były w przestrzeń kosmiczną. NASA oczekuje pomysłów, które pomogą zastąpić te bezużyteczne ciężary czymś, co może stać się pożyteczne przy badaniach Marsa.

Marsonauci

Oczy ludzi na całym świecie od 1960 roku zwrócone są w stronę Marsa. W latach 90. ubiegłego wieku na Czerwonej Planecie zaczęły lądować roboty kołowe. W 2012 roku na Marsie wylądował łazik Curiosity. Zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze, po czym nagranie udostępniono w internecie. Obecnie agencja kosmiczna planuje misje „Marsonautów”.

Polecane:

USA - Harpun przebił głowę 16-latkowi, a on ma się dobrze
USA - Były pracownik NASA twierdzi, że Ziemia może stać się podobna do Wenus, jałowa i nieprzyjazna
Japonia - Duża erupcja wulkanu Sakurajima, środki piroklastyczne poleciały na 3.6 km do góry
Francja - Stworzono kosz na śmieci z automatycznym segregatorem i 9-krotną kompresją objętości
Kanada - Z powodu wirusa Ebola przestali wydawać wizy wjazdowe osobom z państw Afryki Zachodniej
Elektryczny samolot E-fan wyprodukowany przez koncern Airbus przeleciał nad kanałem La Manche
USA - Bardzo wiele osunięć ziemi i zapadlisk pojawia się po ulewnych deszczach w stanie Oregon
Marsylia, Francja - Na największym na świecie statku wycieczkowym "Harmony of the Seas" sp...
Argentyna - Potężna wichura wyrywała drzewa i niszczyła domy w Buenos Aires