Trzy osoby zginęły po tym, jak wpadły we wtorek do krateru wulkanicznego w okolicach Neapolu. Strażacy poinformowali, że ofiary udusiły się, najpewniej z powodu gorących wyziewów wulkanicznych.

Okoliczności zdarzenia wciąż nie są do końca jasne, jednak według włoskich mediów 11-latek przeszedł przez drewniany płot, za który nie powinni przedostawać się turyści. Rodzice mieli wtedy ruszyć na ratunek.

Zginęła trzyosobowa rodzina

– Albo doszło do niewielkiej eksplozji, albo po prostu pod wpływem ich ciężaru osunęła się ziemia i spadli – tłumaczył rzecznik straży pożarnej Luca Cari.

Pochodząca z Turynu rodzina spędzała w okolicach Neapolu wakacje. Był z nimi także 7-letni syn, któremu nic się nie stało.

Strażacy poinformowali, że ofiary udusiły się, prawdopodobnie z powodu gorących wyziewów wulkanicznych. Szczegółowe przyczyny śmierci mają zostać ustalone w czasie sekcji zwłok.

Dom boga ognia

Solfatara di Pozzuoli, gdzie doszło do wypadku, to część wielkiego zagłębienia superwulkanu Campi Flegrei (Pola Flegrejskie) niedaleko Neapolu. Cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Jak zauważa Reuters, miejsce, w którym doszło do wypadku, nazywane było Siedzibą Boga Ognia.

Solfatara di Pozzuoli jest drzemiącym wulkanem. Wciąż wydobywają się z niego charakterystyczne wyziewy, między innymi siarkowodór.

Polecane:

Iran - Silne i płytkie trzęsienie ziemi 80 km od elektrowni atomowej, magnituda 6.3, są ofiary śmier...
Japonia - Tony skażonej wody przeciekły przez betonowe bariery w Fukushimie
Grecja - Wróciła zima, spadła temperatura, na południu leje deszcz i pada śnieg
Rozpoczęła się pora huraganów na Atlantyku
Korea Południowa - Operator elektrowni jądrowych poinformował, że jego systemy komputerowe zostały z...
Lodowce stopniały do najniższego od 120 lat poziomu, topnienie gwałtownie przyspieszyło w pierwszej ...
UK - Opracowano nowy sposób badania krwi, dzięki któremu można ustalić biologiczny wiek pacjenta
USA - Tornada zniszczyły ponad 50 domów w Kokomo w stanie Indiana
W Peru zatrzęsła się ziemia, wiele budynków głównie z kamienia zostało uszkodzonych, magnituda 6.3